در جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی بناب مطرح شد؛

فرماندار: ۴ هکتار زمین در شهرک صنعتی بناب آماده واگذاری است/ نماینده بناب: ضرورت تلاش مضاعف و مدیریت جهادی مدیران در جهت تولید و اشتغال

 

 

جلسه بررسی مشکلات شهرک صنعتی بناب با حضور مدیرعامل شهرک های صنعتی استان در بناب برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب، ولی الله فرج الهی صبح امروز در بررسی مشکلات شهرک صنعتی بناب و نواحی صنعتی با بیان اینکه شهر بناب یکی از شهرهای صنعتی استان و کشور است، گفت: در این شهر مردم در بخش سرمایه گذاری در حوزه صنعت بسیار فعال می باشند، بنابراین باید از ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

فرماندار بناب با اشاره کمبود فضا در شهرک صنعتی بناب مبنی بر گسترش این شهرک گفت: شهرک صنعتی بناب تنها شهرکی در استان محسوب می شود که از نظر زمین کمبود دارد و از واحدهای تولیدی پر شده است و نیاز به گسترش و حتی ساخت شهرک صنعتی جدید دارد.

وی در ادامه افزود: تا به حال تعداد زیادی از سرمایه گزاران برای ساخت واحد تولیدی در شهرک صنعتی بناب به ما مراجعه کرده اند که به دلیل نبود فضای کافی مجبور به عدم پذیرش آنها شده ایم.

مقام عالی دولت در بناب از آماده بودن ۴ هکتار زمین جهت گسترش شهرک صنعتی بناب خبر داد و گفت: این مقدار زمین اگر از طرف جهاد کشاورزی به شهرک صنعتی واگذار شود حدود ۵۰ سرمایه گذار می توانند در این شهرک فعالیت کنند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه هدف اصلی تمام مسئولان را افزایش تولید و اشتغال عنوان کرد و گفت: به نظر من اگر ارتباطات اداری آسان تر گرفته شود و کارها سریع تر پیش روند کمک زیادی به بخش تولید و اشتغال می شود.

اعزازی اهمیت توجه به محیط زیست را خیلی مهم دانست و گفت: در هنگام ساخت و گسترش شهرک صنعتی باید عوامل زیست محیطی به شدت رعایت شود چرا که سلامتی مردم از هر چیزی مهم تر است.

وی تلاش مضاعف و مدیریت جهادی را برای همه مدیران مهم و جهادی دانست و گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری همه مدیران و مسئولان باید برای رفع مشکلات مردم و کشور به صورت شبانه روزی تلاش کنند.

نماینده بناب در پایان ضمن گلایه از تأخیر و مشکلات پیش روی برای ساخت شهرک صنعتی ۲ در بناب گفت: با وجود تعداد جلسات فراوان برای اقتصاد مقاومتی در طی این چند سال اما هم اکنون برای ساخت این شهرک این همه مشکل وجود دارد.

مدیر عامل شهرک های صنعتی استان نیز در این جلسه شهرستان بناب را پیشرو در عرصه صنعت در استان معرفی کرد و گفت: بر خلاف سایر شهرهای استان که تمایلی برای گسترش شهرک های صنعتی خود ندارند، بناب در فکر احداث دومین شهرک صنعتی نیز می باشد.

مرتضی نیرومند گسترش شهرک های صنعتی و به دنبال آن ایجاد اشتغال را یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: اگر فردی بیکار باشد مطمئناً به سوی فساد  کشیده می شود، بنابراین با ایجاد اشتغال که هدف اصلی دولت نیز می باشد می توان خیلی از مشکلات دیگر را حل کرد.

وی در پایان از آمادگی کامل برای کمک به صنعت بناب و گسترش شهرنک صنعتی بناب خبر داد و گفت: بناب فعال ترین و با ظرفیت ترین شهر استان در حوزه صنعت می باشد فلذا الویت گسترش صنعت بناب جزو الویت های اصلی ما محسوب می شود.

انتهای پیام/ داود زیبایی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *