دکتر عباسیان در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛

جامعه دانشگاهی و فرهنگی ایران اسلامی از پیشروان شناخت «شیطنت آمریکا» در دنیای معاصر است / سپاه پاسداران بخش مهمی از پیکره ملت این سرزمین می باشد

 

 

صبح امروز دکتر عباسیان در جمع خبرنگاران دانشگاهیان را پیشروان شناخت «شیطنت آمریکا» در دنیای معاصر عنوان کرد و گفت: گواه آن شهدای دانشجو در 16 آذر سال 1332 است.

به گزارش انعکاس بناب، رئیس دانشگاه بناب در گفتگو با خبرنگاران در واکنش به سخنان سخیف و خارج از عرف رئیس جمهور آمریکا در مورد ایران اسلامی و فرزندان رشید آن در سپاه پاسداران اعلام کرد: مسیر پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی نیازمند تبیین و روشنگری بیشتری است، تا نسل جوان و دانشجو علت ایستادگی در مقابل زورگویی قدرت های خارجی را آگاهانه تحلیل نمایند.
دکتر عباسیان در ادامه گفت: استبداد و استیلا ضد دانش و آگاهی است و دانش بر خاسته از ایمان، هر قدرت زورگویی را به ناتوانی می کشاند.
وی در ادامه از بیداری دانشگاهیان در طول تاریخ اذعان کرد: دانشگاهیان و فرهنگیان ایران اسلامی از پیشروان شناخت «شیطنت آمریکا» در خاورمیانه و دنیای معاصر است و گواه آن شهدای دانشجو در ۱۶ آذر سال سی و دو است.
دکتر عباسیان در ادامه خاطر نشان کرد: تازمانیکه این سرزمین و رهبرانش به دنبال استقلال و ترقی باشند، دشمنی امریکا با این سرزمین ادامه خواهد یافت و بالطبع هر روز بهانه جدیدی نیز خواهند داشت؛ جهانیان در چند روز اخیر مشاهده کردند که همه مسئولین یکپارچه، اعم از قوه مجریه، مقننه و قوه قضاییه در حمایت از سپاه به عنوان نماد اقتدار ملی ملت ایران یکپارچه هستند و این تفکر عقب مانده ترامپ را محکوم می‌کنند چرا که سپاه پاسداران بخش مهمی از پیکره ملت این سرزمین بوده و هرگونه تحریم علیه سپاه توسط آحاد ملت ایران محکوم است.
رئیس دانشگاه بناب گفت: مهم این است که صدای واحدی در برخورد با این شیطنت به گوش بدخواهان این سرزمین برسد و حکمت و مصلحت در تدابیرمان جلوه گر شود و گذشت زمانی اندک، فهماند که هماهنگی علم و تدبیر مثال زدنی در سیاست های خارجی سالهای اخیرمان چگونه سیاستمداران آمریکا را پرخاشگر و منزوی کرده است و سخنان از سر استیصال ترامپ درباره خلیج همیشه فارس نشان داد که برای خوشامد برخی هم پیمانانش در منطقه، از جعل و تغییر واژگان هم ابایی ندارد و این اوج حقارت است.
وی در ادامه با اشاره به آیه ای از قرآن کریم گفت: این بشارت پروردگار در قرآن کریم است که «خداوند راهی برای استیلای کافران بر مسلمانان قرار نداده است» و ایران عزیزمان، خوشبختانه یکپارچه در پشت سر ناخدای باخدای کشتی عظیم انقلاب، مقام عظمای ولایت(مدظله) طنین صدای آزادیخواهی را به گوش ملت های منطقه و جهان رسانده است.
دکتر کریم عباسیان در پایان ضمن انزجار از سخنرانی های اخیر رئیس جمهور آمریکا گفت: ما خانواده بزرگ دانشگاهیان در بناب ضمن اعلام حمایت از فرزندان سپاهی این سرزمین که مایه روشنی و امید امروز و فردای این سرزمین هستند، خود را مکلف می دانیم در جبهه ی جنگ نرم، دانش و پژوهش که مورد تاکید مقام عظمای ولایت، حضرت امام خامنه ای(مدظله) است و رسیدن به قله های ترقی، مصمم تر از گذشته قدم برداریم تا دست در دست هم فردایی روشن برای سرزمین عزیزمان، ایران اسلامی برداریم.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *