با حضور مسئولان آموزش وپرورش و شبکه بهداشت بناب؛

زنگ آهن یاری و مکمل یاری ویتامین D در دبیرستان دخترانه عفت بناب نواخته شد+ تصاویر

 

 

صبح امروز برنامه آهن یاری و مکمل یاری با ویتامین D دردبیرستان دخترانه عفت با حضور رئیس مرکز شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش شهرستان بناب برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب، در این مراسم دکتر سید جلال حسینی رئیس مرکز بهداشت و درمان بناب در خصوص اهمیت ریز مغذی آهن و ویتامین D و نقش آن در سلامتی دانش آموزان و جامعه توضیحاتی ارائه کردند و دانش آموزان را به استفاده صحیح از مکمل آهن و ویتامین دی طبق دستورالعمل برنامه دعوت کردند.

همچنین آقای بلال جعفری معاون آموزش و پرورش شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت مدرسه و به صدا در آوردن زنگ آهن یاری، نکاتی در خصوص تغذیه سالم و تاثیر آن بر سلامتی دانش آموزان ارائه کردند.

در ادامه خانم بابایی، کارشناس مشاوره و بهداشت آموزش وپرورش بناب توضیحات تکمیلی در خصوص منابع غذایی آهن، ویتامین د- روش مصرف صحیح مواد غذایی به منظور حفظ ریز مغذی ها- تداخلات دارویی آنها نکاتی را به دانش آموزان آموزش دادن و همچنین مزایا و فواید استفاده از قرص آهن و ویتامین D و نیز تغذیه صحیح و تأثیرات آن در زندگی روزمره دانش آموزان دختر، پیشگیری از بیماری های غیر واگیر نظیر دیابت،قلبی- عروقی، سرطان ها در دوران بزرگسالی متذکر شدند.

گفتنی است در پایان این مراسم قرص آهن همراه با میوه بین دانش آموزان دختر، توزیع گردید.

گزارش تصویری؛

انتهای پیام/زیبایی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.