شهردار بناب در گفتگو با انعکاس؛

احداث کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی در بناب/ بیش از ۲۵ پروژه بزرگ آماده واگذاری به بخش خصوصی/ضرورت تعیین تکلیف زمین های خالی توسط مردم

 

 

شهردار بناب از احداث کارخانه مجهز آسفالت با ظرفیت 120 تنی در شهرستان بناب خبر داد و گفت: کارهای مقدماتی این پروژه انجام شده و در حال رایزی برای برای مشخص کردن مکان احداث این کارخانه هستیم.

نادر داوودی صبح امروز در گفتگو با انعکاس بناب، یکی از برنامه ای اصلی شهرداری در کنار امورات روزمره این اداره را، برنامه ریزی برای پروژه های شهری اعلام کرد و گفت: برنامه ریزی این پروژه ها در سه ماهه پایانی فصل انجام می شود و شروع آن ها در فصل عمرانی خواهد بود.

شهردار بناب از تهیه و تنظیم میزان تعرفه عوارض عمومی و همچنین مراحل پایانی بررسی بودجه ۹۷ شهرداری بناب خبر داد و گفت: خوشبختانه امسال برای اولین بار میزان تعرفه های عمومی مشخص شده و برای بررسی و تأیید نهایی تحویل شورای اسلامی شهر گردیده است و بررسی بودجه ۹۷ شهرداری نیز تا چند روز دیگر به اتمام رسیده و آن هم برای بررسی و تأیید نهایی تحویل شورای اسلامی شهر خواهد شد.

وی از تدوین و نهایی شدن طرح عمرانی ۵ ساله شهرستان بناب خبر داد و گفت: طبق دستور استانداری شهرداری های هر شهر می بایست طرح های ۵ ساله خود را آماده و تحویل استانداری دهند، خوشبختانه این طرح که جزو برنامه ها و طرح های اصلی شهرداری است آماده شده است و منبد شهرداری بناب می تواند بر اساس این طرح برنامه ها، عوارض، بودجه و امورات خود را برنامه ریزی و الویت بندی کند.

کلیدار شهرستان بناب الویت شهرداری را آسفالت ریزی معابر شهری اعلام کرد و گفت: امروز مهم ترین، اساسی ترین نیاز و خواسته شهروندان آسفالت است که در این زمینه شهرداری با کمک شورای اسلامی تصمیم ساخت کارخانه آسفالت سازی در شهرستان را دارد و خوشبختانه کارهای اولیه مانند تأمین وام از طریق استانداری انجام شده است و درحال حاضر شهرداری مشغول رایزنی برای مشخص کردن مکان احداث این کارخانه است.

شهردار بناب در ادامه ابراز امیدواری کرد با کمک نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی و اداره راه و شهرسازی، قبل از شروع کارهای عمرانی سال ۹۷ یعنی خرداد ماه سال آینده، کارخانه ۱۲۰ تنی مجهزی در شهرستان بناب احداث شود تا شهرداری بناب بتواند با استفاده از محصولات تولیدی خود نیاز های شهرستان را تأمین کند.

نادر داوودی از جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد پروژه های جدید در شهرستان بناب خبر داد و گفت: سیاست دکتر خدابخش استاندار محترم ورود و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی در پروژه های تمام شهرستان های استان است که شهرداری بناب در این راستا گام های  موثری را برداشته است.

وی در ادامه اذعان داشت: ۲۵ پروژه شهرستان بناب به صورت بسته های سرمایه گذاری آماده شده است تا سرمایه گذاران به دلخواه این بسته ها را انتخاب کنند و شهرداری هم در این راستای کمک های شایانی برای پشرفت پروژه ها به سرمایه گذاران خواهد کرد که خوشبختانه تا به امروز با ۷ سرمایه گذار توافقاتی ایجاد شده و در شرف عقد قرارداد با آنها هستیم.

شهردار بناب از نهائی شدن ایجاد دو خیابان آب شمالی و ماهان در شهر بناب خبر داد و گفت: کارهای تحقیقاتی و تأمین منابع مالی این دو خیابان انجام شده است و تنها مشکل تملک ۳ واحد مسکونی باقی مانده است تا احداث این دو خیابان شروع شود.

داوودی از اختصاص ۲۸۰ میلیار ریال اعتبار از بند “و” تبصره ۶ شهرداری برای جداسازی آب خام از آب شرب شهری خبر داد و گفت: در راستای مدیریت و صرفه جویی در مصرف آب و کاهش نیروی انسانی این طرح به صورت تمام میکانیزه در بلوارها، پارک ها و فضای های سبز نصب می شود تا آب شرب از آب خام جدا سازی شود؛ از این مقدار اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال دریافت و مابقی به شرط اتمام پروژه وصول خواهد شد.

شهردار بناب از تکمیل و راه اندازی شهربازی جنب پارک فدک بناب در تابستان سال آینده خبر داد و گفت: این پروژه مدتی به علت مشکلات حقوقی بین پیمانکار و شهرداری بناب متوقف شده بود و با توجه به این که شهرداری تمایلی به توقف این پروژه و محروم کردن همشهریان از خدمات رفاهی شهری ندارد به تعهدات خود پایبند خواهد بود و کمک خواهد کرد این پروژه تفریحی برای سال آینده آماده شود.

نادر داوودی احداث پارک برای بانوان و سالمندان را از برنامه های آتی شهرداری معرفی کرد و گفت: سالمندان بخشی مهمی از مردم هر شهر هستند و آنها با کوله باری از تجربیات می توانند به فرهنگ شهرستان کمک کنند از این رو شهرداری بناب قصد دارد پارکی مناسب برای سالمندان این شهرستان احداث کند تا همه آنها بتوانند در یک مکان سالم و پاک ورزش کنند و در کنار هم باشند و برای ورزش بانوان نیز مقرر شده قسمتی از یک پارک و در صورت نیاز یک پارک جداگانه احداث می شود.

وی در ادامه افزود: شهرداری برای افزایش خدمات رفاهی شهروندان استخر شهرداری را از بخش خصوصی پس گرفته است و این فضای ورزشی را با وجود ضرر دهی با قیمت پایین تر در اختیار سالمندان، دانش آموزان و ارگان ها و در کل تمام شهروندان بنابی قرار خواهد داد.

شهردار بناب یکی از معضلات شهرستان را وجود زمین های خالی “تعیین و تکلیف نشده” عنوان کرد و گفت: این زمین های خالی تنها موجب ایجاد گرد و خاک و آلودگی شده اند، لذا از صاحبان این زمین ها تقاضا می شود هر چه زودتر برای تعیین و تکلیف آن ها اقدام کنند، در غیر این صورت شهرداری از طریق کمسیون ماده ۵ این زمین ها را تغییر کاربری می دهد و در نتیجه ارزش زمین تا حد زیادی از بین خواهد رفت.

داوودی در عین حال تصریح کرد: شهرداری می تواند از طریق قانون ۱۱۰ شهرداریها در زمینهای مورد نظر و بلاتکلیف فضای ورزشی ایجاد کند و صاحب زمین در صورت شاکی شدن می بایست تمام هزینه های انجام شده به اضافه ۱۰ درصد بیشتر از مبلغ را برای پس گرفتن زمین خود پرداخت نماید.

شهردار بناب از بهسازی معابر شهری و پیاده روهای سطح شهری برای رفاه حال معلولین و جانبازان شهرستان خبر داد و گفت: در این راستا اقدامات موثری انجام شده است که می توان به ایجاد رمپ در جلوی بازارها، اجباری کردن نصب آسانسور در ادارات و ساختمان ها  اشاره کرد و برای اتوبوس ها طرح بالابر برقی در نظر گرفته شده است که در تمام اتوبوس های شهرستان و در مسیرهای مهم تر این طرح به زودی اجرایی خواهد شد.

داوودی جابجایی تیرهای برقی وسط معابر و محل های خطر آفرین را یکی دیگر از معضلات شهرستان اعلام کرد و گفت: شهرداری با همکاری اداره برق شهرستان در ۱۰ روز گذشته ۲۵ تیر برق را جابجا کرده است و باقی مانده تیر برق ها به زودی جابجا می شوند.

کلیدار شهرستان بناب از خرید یک دستگاه ماشین خط کشی معابر، یک دستگاه لفت تراک، و دو دستگاه ماشین حمل زباله سیمی تریلر برای شهرستان بناب خبر داد و گفت: تا به امروز برای خط کشی معابر و خیابان ها مجبور بودیم ماشین خط کشی اجاره کنیم و خوشبختانه امروز خود شهرستان صاحب این ماشین شده است و برای تسریع در حمل زباله های شهری ۲ دستگاه سیم تریلر در دستور خرید قرار گرفته است.

وی بازسازی کامل ساختمان شورای اسلامی شهر را یکی دیگر از اقدامات اخیر شهرداری عنوان کرد و گفت: این ساختمان بسیار قدیمی بود و با درخواست شورای اسلامی شهر و طبق برنامه خود شهرداری درجهت رفاه حال مردم در هنگام مراجعه به ساختمان شورا این ساختمان به طور کامل و زیبا در حال بازسازی است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار بناب در پایان شایعه های کم کردن حقوق پاکبانان شهرداری را به شدت رد کرد و گفت: این عزیزان طبق قانون کار حقوق و مزایا دریافت می کنند و علاوه بر حقوق پایه اضافه کاری نیز دریافت می کنند..

انتهای پیام/ش

 

چاپ خبر

 

ارسال نظر

یک پاسخ به “احداث کارخانه آسفالت ۱۲۰ تنی در بناب/ بیش از ۲۵ پروژه بزرگ آماده واگذاری به بخش خصوصی/ضرورت تعیین تکلیف زمین های خالی توسط مردم”

  1. مافیا وب گفت:

    بسیار عالی، امید است صنعت بناب رشد بکنه و بتونه همشریان بیشتری رو دارای شغل بکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.