عضو شورای شهر بناب؛

طرح جمع آوری آبهای سطحی در بناب با تحقق بودجه سال ۹۷ عملیاتی می شود

شناسه خبر: 42921 |

 

 

عضو شورای شهر بناب گفت: طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی، با تحقق بودجه سال 97 شروع خواهد شد.

به گزارش انعکاس بناب، محمدباقر ولایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مهار آب‌های سطحی جز وظایف شهرداری و از چالش‌های مهم  شورا و معضلات بناب بوده و با افزایش بارندگی‌ها، آب گرفتگی‌ها در سطح شهر تشدید می‌شود و در چنین شرایطی، مسیر تردد و عبور و مرور مردم در اغلب نقاط شهر با دشواری همراه است.

ولایی بر وظیفه مهم خدمت رسانی شهرداری در رفع این گونه معضلات افزود: مشکلاتی نظیر عدم وجود کد مناسب و شیب لازم جهت هدایت آب‌های سطحی و تخریب نهرهای سنتی از مهمترین عوامل گرفتگی معابر و نارضایتی مردم در فصول بارندگی است.

ولایی با اشاره به اینکه بحران تجمع آب‌های سطحی در ۱۲ منطقه بزرگ شهری بسیار جدی است گفت:  طرح مطالعاتی دفع آب‌های سطحی  از سال گذشته شروع شده است اما بدلیل کمبود اعتبارات، مطالعات طرح در ۶ نقطه به پایان رسیده است و سال اینده آینده تکمیل خواهد شد.

وی با انتقاد از تخریب نهرهای قدیمی اظهار داشت: نهرهای قدیمی نقش اصلی در جمع آوری آب های سطحی داشتند و متاسفانه با تخریب یا پر کردن این نهرها روز به روز مشکل آب‌های سطحی نمایان تر می شود و ساخت وساز بدون پروانه اطراف این نهرها مزید علت شده است.

وی عنوان کرد: امسال برآورد درآمد ۵۱۰ میلیارد ریالی شهرداری بناب محقق نشده است و بدلیل رکود اقتصادی، کمبود درآمد و نبود نقدینگی مردم حدود  ۲۴۰ میلیارد ریال یعنی نصف درآمد پیش‌بینی شده شهرداری محقق شده است.

وی افزود: یکی از امیدواری‌های مدیریت شهری در خصوص هدایت آب‌های سطحی با تحقق و عملیاتی کردن طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی با اولویت نقاطی نظیر ورودی زاوشت، محله باقرآباد و امتداد خیابان  چمران با تحقق بودجه سال ۹۷ شروع خواهد شد.

طبق این گزارش، در فصول بارش رحمت الهی با وجود رضایت مردم از نزولات آسمانی، تجمع آب‌های سطحی معضلاتی برای تردد مردم شهرستان بوجود می‌آورد و عبور و مرور حتی برای خودروها نیز غیرممکن می‌شود و گرفتگی معابر و گزارش مردم از وضعیت ترافیک شهر به اوج خود می‌رسد.

انتهای پیام/ش

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید