نقدی بر رفتار تبعیض گونه شهردار بناب؛

آقای داوودی ما خبرنگاران گشنه آجیل شما نیستیم!/ انتقاد و دفاع از حقوق شهروندی وظیفه رسانه هاست/ مردم از عملکرد شما گله مندند

شناسه خبر: 43762 |

 

 

شهردار بناب روز یکشنبه 27 اسفند، جهت تجلیل از زحمات یکساله خبرنگاران شهرستان بناب، در غیاب تیم رسانه ای انعکاس بناب، همکاران رسانه ای ما را به دفتر کاری خود دعوت کرده و به آنها آجیل هدیه داد.

به گزارش انعکاس بناب، طبیعی است، این رفتار تبعیض گونه شهردار بناب تنها یک دلیل نمی تواند داشته باشد، آن هم اینکه رسانه مردمی انعکاس بناب همیشه در کنار نشر ارزشها و رویدادهای مهم، مشکلات و معضلات شهرستان را گوشزد کرده است، که ظاهرا این اقدام رسانه ای ما به مذاقشان خوش نمی آید، و با این رفتار می خواهند فرقی بین خبرنگاران شهرستان قائل شوند که به نظر می رسد کار پسندیده ای از نظر افکار عمومی نباشد.

جناب آقای شهردار، رسانه انعکاس بناب همیشه مثبت ها و کاستی های آن مجموعه را بدون هیچ قصد و قرضی نگاشته یا به تصویر کشیده است، سوال اینجاست، چرا وقتی یک اقدام شایسته شما در رسانه ها منتشر می شود حتی به خودتان زحمت نمی دهید که تشکری از خبرنگار بکنید، اما وقتی یک انتقادی از شما می شود، آن را تخریب به حساب آورده و پشت سر خبرنگاران حرف میزنید؟

آقای داوودی مطمئن باشید ما گشنه آن آجیل درجه یک شما نیستیم، ترجیح می دهیم در اولویت اول با مردم بوده و از مشکلات آنها بنویسیم تا شاید شما بزرگوار به خودتان یک تکانی بدهید و به جای جبهه گیری برعلیه خبرنگاران به مشکلات این ملت رسیدگی کنید.

از نظر نگارنده نگاه تبعیض گونه شما به خبرنگاران مسئله ای به وجود نمی آورد، اما اگر در مدیریت امور شهری نیز این رفتار را از خود نشان دهید، وای به حال این مردم! آیا واقعا مسئولی که در مقابل نقد و انتقاد این رفتار را از خود نشان دهد، می تواند در مدیریت شهری موفق عمل کند؟ این قضاوت را می گذاریم برعهده خود مردم.

جناب شهردار هدف اصلی هر رسانه ای خدای نکرده تخریب و یا به چالش کشیدن یک مسئول یا نهاد نیست، قطعا اگر نگاه مثبتی به مسئله داشته باشید، انتقاد همیشه مشکل گشا و گره گشا بوده و چراغ راهنمایی برای یک مسئول به شمار می رود؛ خودتان در این حرفه مهارت دارید و بهتر از همه می دانید نقد و دفاع از حقوق شهروندی وظیفه مهم یک رسانه است.

در اینجا آوردن سخنی از رهبری در خصوص وظایف رسانه ها، خالی از لطف نیست: مقام معظم رهبری می فرمایند: برای مطبوعات سه وظیفه عمده قائلم؛ وظیفه نقد و نظارت، وظیفه اطلاع رسانی صادقانه و شفاف، وظیفه طرح تبادل آراء و افکار در جامعه؛ متقدم آزادی قلم و بیان، حق مسلم مردم و مطبوعات است.

در همین راستا رسانه انعکاس بناب همیشه سعی داشته بدون توجه به جناح و منافع شخصی، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف را سرلوحه کار خود قرار داده و در وهله اول به منافع ملت تمرکز کند.

آقای شهردار شخص جنابعالی اعتقاد دارید باید زیبایی های شهرستان در رسانه ها منتشر شود، مطمئن باشید ما هم همین را می خواهیم تا وجهه شهر ما زیبا جلوه داده شود؛ اگر به آرشیو گوشی موبایل خود دقت کنید قبل از طرح معظلات شهرستان در فضای مجازی، آن را به شخص شما ارسال کرده ایم تا شاید تدبیری بکنید، اما باز هم گاهاً اهمیتی به موضوع ندادید و در کمال تاسف در جمع خبرنگاران مسائلی از برخی خبرگزاریها مطرح می کنید که جای تعجب دارد!

قصد طولانی تر کردن موضوع را ندارم، اما آقای داوودی در کل باید بدانید که مردم طی نظرسنجی های انجام شده از عملکرد شما گله مندند، بدون در نظر گرفتن اولویت ها، پیشرفت امکان پذیر نخواهد بود، برای نمونه عرض می کنم، احداث کاخ یا به قول شما عمارت شهرداری در این وضعیت ضرورتی نداشت، وقتی در پرداخت حقوق و عیدی کارگران خود در مشکل هستید، چرا باید از اجرای یک پروژه ای میلیاردی صحبت کنید؛ در نظر عموم اولویت شما هم اکنون باید توجه به توسعه و آبادی شهرستان و رسیدگی به وضعیت اسفناک آسفالت خیابانها و محلات باشد، نه چیز دیگر.

در خاتمه ضمن احترام به همه کارمندان و کارگران شاغل در شهرداری بناب، امیدواریم شهردار گرامی این متن ما را دیگر تخریب حساب نفرماید، صرفا درد دل بود تا نقد!

انتهای پیام/ش

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.