رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بناب؛

کشاورزان محصولات گندم و جو خود را برای فروش تضمینی در سامانه داده ثبت کنند/ضرورت جلوگیری از واردات محصولات کشاورزی توسط دولت

 

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بناب با تأکید بر اینکه در سال جاری خرید گندم و جو از گندمکاران بدون ثبت نام در سامانه "داده" امکان پذیر نخواهد بود، اذعان داشت: کشاورزان می بایست از طریق دهیاری های روستا ها نسبت به دریافت اطلاعات و ثبت نام در سامانه یاد شده اقدام کنند.

به گزارش انعکاس بناب، حسینعلی فتحی در جلسه شورای اداری با تأکید بر اینکه در سال جاری خرید گندم و جو از گندمکاران بدون ثبت نام در سامانه “داده” امکان پذیر نخواهد بود، اذعان داشت: کشاورزان می بایست از طریق دهیاری های روستا ها نسبت به دریافت اطلاعات و ثبت نام در سامانه یاد شده اقدام کنند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بناب میزان افراد ثبت نام کننده در سامانه داده در شهرستان بناب را پایین اعلام کرد و گفت: متأسفانه کشاورزان هنوز برای فروش گندم خود در این سامانه ثبت نام نکرده اند که از دهیاران تقاضا داریم در زمینه اطلاع رسانی بیشتر فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه قیمت جهانی گندم حدود ۸۰۰ تومان است، گفت: این مقدار در ایران متفاوت است و دولت در حال حاضر گندم را کیلویی ۱۳۲۰ تومان از کشاورزان خریداری می کند که نشان از اختلاف ۵۰۰ تومانی با قیمت خرید جهانی دارد و این حمایت دولت از کشاورزان را نشان می دهد.

فتحی با بیان اینکه جهاد کشاورزی تنها اداره ای است که بر حسب وظیفه بیش ترین فعالیت را در روستاها دارد، اظهار داشت: این اداره تمام تلاش خود برای همکاری و تعامل با دهیاری ها انجام می دهد و این خود دهیاران هستند که می بایست همکاری و تعامل بیشتری با جهاد کشاورزی داشته باشند.

رئیس جهاد کشاورزی بناب حمایت از محصولات کشاورزی را با توجه به شعار سال ۹۷ به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی را خواستار شد و گفت: حمایت از کالای داخلی تنها محدود به حوزه صنعت و لوازم خانگی نیست و می بایست از محصولات کشاورزی داخلی نیز حمایت کرد.

وی واردات محصولات کشاورزی را نه تنها موجب ضرر اقتصادی کشوری بلکه تهدید ویروسی و آلودگی برای محصولات کشاورزی داخل کشور اعلام کرد و گفت: مردم باید این موضوع را به طور کامل درک کنند که محصولات کشاورزی که از سایر کشورها وارد ایران می شوند موجب آلوده کردن محصولات داخلی می شوند.

فتحی خاطر نشان کرد: محصولات کشاورزی داخلی از هر نظر مانند مقدار کود، سموم و غیره تحت کنترل جهاد کشاورزی هستند و در صورت مشاهده تخلف کشاورزان با همکاری شبکه بهداشت با افراد متخلف برخورد می شود.

رئیس جهاد کشاورزی بناب در پایان با بیان اینکه کنترل سموم و کود در محصولات کشاورزی وارداتی در اختیار جهاد کشاورزی نیست، گفت: محصولات کشاورزی و تراریخته ای که از سایر کشور ها وارد می شوند حاوی آلودگی های متعددی هستند که می بایست در راستای حمایت از محصولات کشاورزی داخلی جلوی واردات آن ها گرفته شود.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.