- پایگاه اطلاع رسانی انعكاس بناب - http://enekasbonab.ir -

وام اشتغال با بهره ۶ درصدی برای باغداران /تولید ۸۰۰ هزار تن گندم در استان

به گزارش انعکاس بناب، [1] به نقل از آناج اکبر فتحی در جشنواره برداشت آلبالو در بخش تسوج شهرستان شبستر، اظهار کرد: مهم‌ترین شاخص برای انتخاب محصول آلبالو برای جشنواره، کم آب بر بودن آن است.

وی با اشاره به این‌که دو  هزار و ۴۰۰ هکتار از باغات شهرستان شبستر به آلبالو اختصاص یافته است، گفت: ۵۰ درصد ظرفیت تولید این محصول در شهرستان شبستر و ۵۰ درصد آن نیز در شهر تسوج واقع شده است، انتظار می‌رود بیش از ۱۶ هزار تن آلبالو از باغات شهرستان برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان این‌که وجود صنایع تبدیلی و تکمیلی در کنار این پتانسیل ارزشمند ضروری است، گفت: ارزش افزوده در صنایع فرآوری نهفته است و باید بهره برداری لازم از این مهم انجام گیرد.

وی افزود: صنایع فرآوری کمک بزرگی برای بازاریابی بوده، فسادپذیری را کاهش داده و فرصت ماندگاری را ارتقاء می‌بخشد.

فتحی با بیان این‌که اصلاح باغات در شهر تسوج به ویژه در گردو به صورت مطلوب انجام شده است، گفت: امیدوارم در آلبالو هم اصلاح باغات انجام گیرد.

این مقام مسئول با بیان این‌که در فروش محصولات باید دست دلالان را کوتاه کرد، افزود: تلاش کنیم افراد سودجو بر تولید محصولات کشاورزی حاکم نشوند.

وی بیان کرد: اگر تولید به صورت مستقیم به کارخانه‌ها و مراکز خرید فرستاده شود بر رغبت تولید کنندگان افزوده شده و بهره‌وری در بخش کشاورزی افزایش خواهد یافت.

فتحی در بخش پایانی سخنان خود گفت: خدا را شاکریم که بیش از ۱۳ میلیوتن گندم در سطح کشور و در استان ۸۰۰ هزار تن تولید داریم که از این میزان بیش از ۵۰۰ هزار تن خرید تضمینی خواهند شد.