امریکن کانزرویتیو گزارش داد

سلاح شیمیایی؛ حربه تکراری آمریکا برای اقدام نظامی علیه سوریه

شناسه خبر: 49496 |

 

 

پایگاه امریکن کانزرویتیو در گزارشی نوشته است که آمریکا، سوریه را به اتهام استفاده از سلاح‌های شیمیایی در حمله به استان ادلب در شمال غربی کشور به حمله تهدید کرده است اما این تهدیدات همانند تهدیدات قبل غیرقانونی است.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از میزان؛ پایگاه امریکن کانزرویتیو در گزارشی نوشته است که دولت آمریکا بار دیگر دمشق را به حمله‌ای غیرقانونی علیه این کشور تهدید کرد.

آمریکا، سوریه را به اتهام استفاده از سلاح‌های شیمیایی در حمله به استان ادلب در شمال غربی کشور به حمله تهدید کرد. این اتهام برای سومین بار مطرح شده است. این امر نشان دهنده تغییر قابل ملاحظه‌ای در استراتژی آمریکا درباره سوریه و خروج از این کشور تا پایان سال است.
اقدامات نظامی آمریکا علیه سوریه به بهانه واهی استفاده از سلاح شیمیایی
جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ روز دوشنبه اعلام کرد که آمریکا و متحدان انگلیسی و فرانسوی آن توافق کردند که در صورت استفاده مجدد دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی، حملات هوایی شدیدتری نسبت به قبل علیه این کشور انجام خواهند داد.
بولتون پس از یک سخنرانی سیاسی در واشنگتن گفت: «ما تلاش کردیم این پیام را در روز‌های اخیر ارسال کنیم که استفاده مجدد از سلاح‌های شیمیایی برای سومین بار توسط دولت سوریه پاسخ بسیار جدی ما را به دنبال خواهد داشت.»
آمریکا در دو سال گذشته دو بار در پاسخ به آنچه استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی خوانده شد، به این کشور حمله کرده است. هر دو حمله بر اساس قانون اساسی آمریکا و منشور سازمان ملل غیرقانونی بود و حمله سوم نیز به همان اندازه غیرقانونی خواهد بود.
اقدامات نظامی آمریکا علیه سوریه به بهانه واهی استفاده از سلاح شیمیایی
عدم پاسخگویی سوریه به حملات هوایی آمریکا و متحدانش این تصور را برای مقامات آمریکایی ایجاد می‌کند که آن‌ها می‌توانند مجددا به این کشور حمله کنند بدون این که نتیجه‌ای از آن به دست آورند.
اقدامات نظامی آمریکا علیه سوریه به بهانه واهی استفاده از سلاح شیمیایی
امریکن کانزرویتیو می‎نویسد: برای دولت آمریکا وظیفه‌ای با عنوان پلیس جنگ داخلی سوریه تعیین نشده است. ارتش آمریکا وظیفه‌ای در مورد امور داخلی سوریه یا حفظ نیرو‌های آمریکایی در خاک این کشور ندارد. حمله به دولت سوریه، نیرو‌های آمریکایی را در معرض تجاوزات بالقوه سوریه قرار داده و هیچ یک از منافع امنیتی آمریکا را تامین نمی‌کند. دولت آمریکا، توجیهی قانونی برای آنچه که در گذشته انجام داده، ندارد و به همین دلیل است که از پاسخگویی درباره این حملات به کنگره امتناع می‌کند. او حرفی نمی زند، چون مدرک معتبری ندارد و همه از این موضوع آگاه هستند. کاخ سفید برای انجام حملات هوایی بیشتر علیه دولت سوریه نمی‌تواند از حربه قانون اساسی استفاده کند و توجیهی نیز برای ارتکاب اعمال جنگی علیه دولت سوریه ندارد؛ چرا که این حملات ارتباطی با دفاع از خود ندارند.
چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.