طی مراسمی با حضور ابراهيم جهانگيری؛

دکتر ابوتراب فاضل به عنوان مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب معرفی شد

 

 

طی مراسمی با حضور ابراهيم جهانگيری قائم مقام گروه مالی گردشگری دکتر ابوتراب فاضل به عنوان مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب معرفی شد.

افزایش ظرفیت تولید و توسعه همه جانبه مجتمع فولاد صنعت بناب برنامه اصلی مدیریت جدید
به گزارش انعکاس بناب، طی مراسمی که با حضور ابراهیم جهانگیری قائم مقام گروه مالی گردشگری و اعضاء هیئت مدیره جدید این مجتمع برگزار گردید دکتر سید ابوتراب فاضل به عنوان مدیرعامل این شرکت فولادی معرفی شد.
ابراهیم جهانگیری در این مراسم با بیان اینکه مدیریت رکن و اساس پیشرفت هر مجموعه است، گفت : هیئت مدیره جدید که سکان مدیریت این مجموعه را به دست خواهند گرفت دارای سابقه طولانی و تجاربی ارزشمند در این زمینه بوده و در شرکت های بزرگ فولادی در حال فعالیت است.
قائم مقام گروه مالی گردشگری با ابراز امیدواری از رشد و پیشرفت این مجتمع در یک سال آینده، افزود: دکتر سید ابوتراب فاضل با توجه به سوابق و تجربیات ارزشمند در ذوب آهن اصفهان به عنوان نائب رئیس هیئت مدیره بوده و در این مجتمع عهده دار مدیریت عاملی خواهند بود و در یک سال آتی با ارزیابی از عملکرد و نقش مدیریت جدید شاهد رشد و پیشرفت فولاد بناب خواهیم بود .

وی با بیان اینکه سهامداران تمام تلاش خور را برای برپا نگه داشتن این مجموعه انجام می دهند، اضافه کرد: در حال حاضر فعالیت حداقلی در ظرفیت تولید وجود دارد که باید بهبود یافته و به ظرفیت های بالاتری دست پیدا کنیم و در این زمینه سهامداران و مدیریت ارشد مجموعه نیز حمایت خود را ادامه خواهند داد.
جهانگیری به نگاه مثبت مدیریت جدید به ویژگی ها خاص این مجتمع اشاره کرد و گفت: دید مثبت مدیران جدید از دو بُعد به شرکت فولاد بناب حائز اهمیت است، اول اینکه به لحاظ موقعیت و شرایط ایجاد شده و پتانسیل موجود مهم است و دوم اینکه نیروی جوان، متخصص و متعهد به عنوان نیروی انسانی قابل اتکاء در این مجموعه مشغول به کار هستند که با رفع نقایص و رفع موانعی که مورد غفلت واقع شده شرایط بهتری به وجود خواهند آورد.
وی با اشاره دوران سرپرستی مهندس اسکوئی در چهار ماه اخیر گفت : اقدامات مفید و مثمر ثمر انجام شده در زمان سرپرستی آقای اسکوئی با در نظر گرفتن اینکه بودجه ای تزریق نشده بود قابل تحسین است و اقدامات خوبی در داخل مجتمع انجام شده و حقوق و مزایای پرسنلی نیز بطور کامل پرداخت گردید.
وی در ادامه نیز گفت : آقایان عباس ابراهیمی، سید ابوتراب فاضل، نادر کشت کار، صادق جاهد خطیبی و حسین رحتمی اعضای جدید هیئت مدیره خواهند بود و بر اساس چشم اندازی پنج ساله برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه خواهد گردید که با همکاری و همدلی مدیران و کارکنان مجتمع فولاد صنعت بناب شاهد رشد و تعالی این مجموعه خواهیم بود.
جهانگیری در پایان به مامورت های اشاره شده در حکم مدیرعامل جدید این مجتمع اشاره کرد و گفت :
اصلاح ساختار تولید ، برنامه مدون با تمرکز جدی بر تولید، اصلاح ساختار نیروی انسانی، شبکه فروش داخلی و صادرات، برنامه ریزی جهت ورود به بازار سرمایه، حذف هزینه های زائد در حوزه های مختلف و توسعه همه جانبه مجتمع فولاد صنعت بناب مورد تاکید است که انشاء الله با توسل به ائمه اطهار، تلاش و کوشش پرسنل مجموعه، حمایت مسئولین دست اندرکار و مدیریت خوب و جامع شاهد رشد وبالندگی آن باشیم.

مجتمع فولاد صنعت بناب یکی از ظرفیت های اصلی شمالغرب کشور در تولید فولاد
عباس ابراهیمی رئیس هیئت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب که در مراسم معارفه مدیرعامل جدید این مجتمع حضور داشت با بیان اینکه فولاد بناب دارای پتانسلی عظیمی است گفت: حضور نیروی جوان و متخصص در این مجتمع جای خوشحالی دارد و نیروی انسانی در واقع سرمایه انسانی به شمار می آید که حائز اهمیت است.

وی افزود: پس از سال ها تجربه فعالیت در شرکت های فولادی و آشنائی کامل به حوزه تولید،‌ فولاد بناب را دارای نقاط مثبت و قوی می دانم و پتانسل آنرا دارد که به عنوان یکی از ظرفیت های اصلی تولید فولاد در شمالغرب کشور به حساب می آید .

رئیس هیئت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب در ادامه گفت: سعی بر حضور افراد باسابقه و با تجارب مرتبط با صنعت فولاد را خواهیم داشت که با ترکیب جدید هیئت مدیره و سوابق و تجارب ارزشمند ایشان در کنار مدیران و کارکنان فولاد بناب به عنوان موتور محرک مجموعه عمل خواهند کرد و با ارائه برنامه کوتاه مدت در حال حاضر با مشارکت مدیران مجموعه رو به جلو حرکت خواهد شد.
ابراهیمی با اشاره به وضعیت فعلی این مجتمع افزود: اولویت کاری در حال حاضر به استیبل رساندن وضعیت موجود و سپس توجه به پروژه ها و طرح های توسعه ای جدید خواهد بود که در چند ماه آینده اقدامات مثبتی در این زمینه انجام خواهد شد.

افزایش حداکثری تولید و حضور فعال در بازار اولویت اصلی هئیت مدیره جدید است
دکتر سید ابوتراب فاضل مدیرعامل جدید مجتمع فولاد صنعت بناب نیز در این مراسم گفت: بر اساس هدفگذاری انجام شده برای خدمت در این مجموعه حاضر و خدا را شاکرم که در راستای انجام این هدف در کنار کارکنان این مجتمع می باشم و تا آخر با همکاری و همراهی شما پای کار خواهیم ایستاد و به هدف تعیین شده خواهیم رسید.
مدیرعامل جدید مجتمع فولاد صنعت بناب در ادامه افزود : عارضه یابی ای مجتمع سخت نیست و در گذشته هم عارضه یابی انجام شده و شدنی است که پارادایم توسعه صنعتی ایران فولاد است بعد از ۵۰ سال سابقه در ایران، کار سختی نیست که موفق باشیم چراکه بیس فولاد ایران با کوره بلند گذاشته شده است و اتفاقات بزرگی را تجربه کردیم که از نظر تکنیکال هم در این اینجا مشکلی نخواهیم داشت.
فاضل با اشاره به تنها نگرانی در این مجتمع گفت : تنها نگرانی این مجتمع افزایش تولید است که بعد از افزایش تولید مدیریت شروع می شود و بازار ارائه محصول، تنوع در تولیدات، کیفیت و زنجیره تامین ایجاد شده و با وجود زنجیره تولید گروه مالی گردشگری اینجا باید آماده تولید شود و محصولات دیگری که با توجه تخصص مهندسین اینجا قابل تولید است .


نائب رئیس هیئت مدیره مجتمع فولاد صنعت بناب در خصوص مسائل و مشکلات مجموعه نیز گفت: موضوع خاص و قابل اشاره بحث تولید و نقدینگی است که هر بخش نیاز خود را دارد و این یعنی مدیریت بنگاه و مشکلات این مجموعه توسط مدیران ارشد در حال رفع شدن است .
وی با اشاره تجارب قبلی نیز گفت: بر اساس تجربیات قبلی در ذوب آهن اصفهان که مجموعه ای با ۱۴ هزار نیرو در حال فعالیت است توجه ویژه ای به امنیت شغلی، روانی، حقوق و جو سازمانی خواهیم داشت و تاب آوری بنگاه باید بالا برود و آنچه که مهم است تمامی منافع مجموعه را در نظر بگیریم و تمرکز بر تولید فولاد و محصول داشته باشیم که در یک ماه آینده برنامه ای برای ۴ سال آتی ارائه خواهیم داد.
شایان ذکر است که مجتمع فولاد صنعت بناب یکی از شرکت های تابعه گروه مالی گردشگری بوده و به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد در بخش خصوصی کشور است که دارای دو واحد ذوب و ریخته گری و هفت خط نورد است که سبد کامل محصولات فولادی با کیفیت بالا را در بازارهای داخلی و خارج ارائه می کند.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *