عضو هئیت علمی دانشگاه زاراگوزای کشور اسپانیا در گفتگو با انعکاس بناب؛

همکاری گسترده ای در حوزه های مختلف با دانشگاه بناب خواهیم داشت/ این دانشگاه در آینده مرکز علمی معتبری خواهد بود

 

 

عضو هئیت علمی دانشگاه زاراگوزای کشور اسپانیا توسعه روابط بین المللی گسترده با دانشگاه بناب را از اهداف موسسه Icma و دانشگاه زاراگوزا اعلام کرد.

دکتر جاویر کامپو رویز ( Dr.Javier campo Ruiz) عصر امروز در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب، هدف از سفر به بناب را امضای سند همکاری و ایجاد تفاهم نامه مابین موسسه Icma کشور اسپانیا و دانشگاه بناب اعلام کرد و گفت: موسسه Icma واقع در شهر زاراگوزا زیر مجموعه سازمان پژوهشی اسپانیا است که در حوزه های نانو مواد، نانو تکنولوژی و لیزر فعالیت های علمی و پژوهشی  گسترده ای می کند.

رئیس موسسه Icma  توسعه روابط بین المللی گسترده با دانشگاه بناب را از اهداف این موسسه خواند و گفت: در این روابط سعس خواهیم کرد در بحث تبادل دانشجو و اساتید بین دانشگاه بناب با موسسه و دانشگاه زاراگوزا را با هدف ایجاد فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت همکاری خوبی داشته باشیم.

وی انجام پروژه های علمی و تولید مقالات مشترک را از سایر اهداف امضای تفاهم نامه با دانشگاه بناب اعلام کرد و گفت: طبق مطالعاتی که داشتیم این دانشگاه در تولید علم و نوشتن مقالات علمی در ایران و حتی دنیا جایگاه خوبی دارد.

دکتر  کامپو رویز توجه بیشتر به رشته های علمی همگام با نیازهای کشور را مهم ارزیابی کرد و گفت: در کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و خود اسپانیا دانشگاه ها به سمت نیاز جامعه حرکت می کنند تا دانشجویان پس از اتمام تحصیل به راحتی وارد چرخه کار و اقتصاد شوند.

عضو هئیت علمی دانشگاه زاراگوزای کشور اسپانیا در پایان با بیان اینکه دانشگاه بناب در آینده پیشرفت خوبی خواهد داشت: این دانشگاه دارای امکانات و پتانسیل های خوبی است که مطمئنا در آینده به مرکز علمی معتبری تبدیل خواهد شد.

مترجم و نگارنده خبر/داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.