چراغ سبز نتانیاهو برای تصویب قانون اعدام اسرای فلسطینی

شناسه خبر: 51237 |

 

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی چراغ سبز برای تصویب قانون اعدام آن دسته از اسرای فلسطینی که به قتل صهیونیست ها متهم هستند، را نشان داد.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی چراغ سبز برای تصویب قانون اعدام آن دسته از اسرای فلسطینی که به قتل صهیونیست ها متهم هستند، را نشان داد.

در جلسه روز گذشته روسای احزاب حاضر در ائتلاف دولت صهیونیستی که به درخواست «نفتالی بنت» وزیر آموزش این رژیم برگزار شده بود، از پیش نویس قانون پیشنهادی «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ در رابطه با اعدام اسرای فلسطینی حمایت شد. لیبرمن پیش نویس این قانون را ۳ سال پیش در جریان تبلیغات انتخاباتی اش ارائه داده بود.

قرار است کنیست رژیم صهیونیستی به زودی گفتگو بر سر تصویب پیش نویس این قانون را آغاز کند.

به موجب پیش نویس این قانون که از سوی حزب «اسرائیل خانه ما» ارائه شده است، در احکام صادره از سوی دادگاه های نظامی صهیونیستی در کرانه باختری، نیازی به اجماع ۳ قاضی دادگاه بر سر تصویب حکم اعدام نیست و موافقت ۲ قاضی از مجموع ۳ قاضی موجب تصویب نهایی حکم خواهد شد. همچنین به موجب این قانون، فرمانده نظامی منطقه ای که حکم در آن صادر می شود، دیگر صلاحیت لغو حکم صادره را نخواهد داشت.

قانون مذکور یکی از مسائل اختلافی بین اعضای ائتلاف دولت رژیم صهیونیستی در مراحل گذشته بوده است. لیبرمن قبلا حزب «خانه یهودی» را به کارشکنی بر سر راه تصویب این قانون به دلایل سیاسی متهم کرده بود و همین مسئله موجب شد تا نفتالی بنت رئیس حزب خانه یهودی در جلسه روز گذشته مجددا پیش نویس این قانون را ارائه و مورد بررسی قرار دهد.

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی قبلا نسبت به تصویب این قانون ابراز نگرانی کرده بودند، زیرا آنها معتقدند که اعدام اسرای فلسطینی می تواند آنها را به قهرمانانی نزد فلسطینیان تبدیل کند و آن ها از احترام و اهمیت بیشتری برای فلسطینیان نسبت به دیگر شهدا و اسرا برخوردار خواهند بود.

یکی دیگر از نگرانی های محافل و نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی این است که گروه های فلسطینی بیش از پیش به ربودن نظامیان اسرائیلی به منظور مبادله آنان با اسرای فلسطینی محکوم به اعدام تشویق و ترغیب شوند و یا اینکه تصویب چنین قانونی، موجب روی آوردن هرچه بیشتر فلسطینیان به اجرای عملیات های مقاومتی شود.

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.