رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بناب در گفتگو با انعکاس؛

افزایش ۶۰ درصدی آمار طلاق در بناب در ۶ ماهه نخست سال جاری/ بیش از ۷۰ درصد از شهروندان کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند

 

 

رئیس اداره ثبت احوال بناب از افزایش 60 درصدی آمار طلاق در 6 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد.

عبدالرضا اسماعیل نیا صبح امروز در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب، در تشریح گزارش ثبت وقایع حیاتی اداره ثبت احوال شهرستان بناب در ۶ ماهه نخست سال جاری با اعلام اینکه در این مدت هزارو ۱۵۶ نوزاد در این شهرستان متولد شده اند، گفت: این تعداد ولادت در مدت زمان مشابه سال گذشته هزارو ۳۷۲ نفر بود که در مقایسه دو زمان مشابه، کاهش ۲۱۶ نفری را مشاهده می کنیم.

وی افزود: از نظر جنسیت متولد شدگان در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۲۱ نوزاد (۵۳درصد) مرد و ۵۳۵ واقعه( ۴۷ درصد) زن هستند و به عبارتی دیگر به ازای هر یک نفر دختر ۱/۱ نفر پسر متولد شده است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بناب تعداد مرگ میر در ۶ ماهه نخست سال جاری را ۳۴۲ نفر اعلام کرد و گفت: در مدت زمان مشابه، سال گذشته این تعداد ۳۵۳ نفر بود که ۱۱ نفر کاهش مرگ و میر را  نشان می دهد.

وی افزود: تعداد فوت شدگان از نظر جنسیت ۱۸۴ واقعه برای آقایان و ۱۵۸ مورد برای بانوان اتفاق افتاده است و یا به عبارتی دیگر به ازای هر یک نفر خانم ۱/۱۷ نفر آقا فوت شده است که از نظر محل سکونت ۶۰ درصد فوت شدگان شهری و ۱۲۸ نفر روستایی بوده اند.

اسماعیل نیا با بیان اینکه آمار ازدواج ثبت شده در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان سال گذشته ۱۴۸مورد افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: در ۶ ماه نخست سال جاری ۶۴۳ مورد ازدواج به ثبت رسیده که این تعداد برای مدت زمان مشابه سال گذشته ۴۹۵ مورد بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه از مجموع ازدواج های ثبت شده در شش ماهه نخست سال جاری ۸۶ نفر از دختران زیر ۱۵ سال ازدواج کرده اند، گفت: به طور کلی میانگین سن ازدواج مردان ۲۹ سال و میانگین سن ازدواج دختران ۲۳ سال به ثبت رسیده است.

رئیس اداره ثبت احوال بناب از افزایش ۶۰ درصدی آمار طلاق در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ۱۴۸ مورد طلاق در شهرستان بناب به ثبت رسیده است که در مدت زمان مشابه سال گذشته این عدد ۸۹ مورد بود.

وی با بیان اینکه جایگاه بناب در بین شهرستان های استان در واقعه طلاق رتبه ۶ است، تصریح کرد: آمار طلاق ثبت شده در این شهرستان ۶۲ درصد در ناحیه شهری و ۳۸ درصد در روستاها انجام شده است.

اسماعیل نیا در پایان با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد مردم شهرستان بناب کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند، گفت: مابقی افرادی که برای اخذ کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده اند در بازه های زمانی مختلف کارت خود را دریافت خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: از آن دسته از همشهریانی که تا کنون نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدام نکرده اند درخواست می کنیم در اسرع وقت به دفاتر پیشخوان و یا اداره پست بناب مراجعه و نسب به ثبت نام و اخذ کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

انتهای پیام/ داود زیبائی صادق

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *