عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی؛

مربی و مدیر دبستان غیرانتفاعی زاهدان مقصر اصلی حادثه آتش سوزی/ علت تصادف اتوبوس حامل دانشجویان در دست بررسی است

 

 

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گزارش های دریافتی علت حادثه آتش سوزی دبستان غیر انتفاعی در زاهدان مربی و مدیر دبستان اعلام شده است.

به گزارش انعکاس بناب، ضیااله اعزازی صبح امروز در گفتگو با خبرنگارن ضمن ابراز تاسف و تالم فراوان، در خصوص درگذشت تعدادی از دانشجویان در حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات ضمن عرض تسلیت به خانواده های سوگوار آنان، گزارشی از جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را ارائه نمود.

وی در تشریح نتیجه این جلسه با بیان اینکه علت حادثه مرگبار واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در دست بررسی قرار دارد، گفت: فعلا ایست قلبی راننده و بریدن ترمز ماشین مطرح است که در همین راستا جلسه کمیته ای تشکیل شد تا این موضوع دقیق تر بررسی شود و نتایج حاصله یکشنبه هفته  آینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ادامه این جلسه حادثه آتش سوزی هفته گذشته دبستانی غیرانتفاعی در زاهدان با حضور معاونان وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت، اذعان داشت:  طبق گزارش های ارسالی به این کمیسیون، مدیر و موسس این دبستان و پیش دبستانی در ۱۵ آبان امسال بدون آنکه مجوز وزارت آموزش و پرورش را اخذ کرده باشند، اقدام به جابجایی دانش آموزان به مدرسه محل حادثه کرده اند.

عضو کمسیون آموزش و تحقیات مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه به فاصله کمتر از دو ماه پس از این جابجایی این اتفاق رخ داد و در حال حاضر هم مربی و مدیر مدرسه بازداشت هستند.

وی افزود: طبق گزارش های واصله این مدرسه صدرصد غیراستاندارد بوده و سهل انگاری مربی و مدیر و دیگر نیروهای مدرسه محرز است و تخلف بزرگی رخ داده که باید مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد.

اعزازی در پایان با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تا روز یکشنبه هفته آینده به وزارت آموزش و پرورش فرصت داده تا گزارش اقدامات شان درباره برخورد با عوامل قصور کرده را به این کمیسیون ارائه دهند، گفت:  در حال حاضر مابقی دانش آموزان این مدرسه به دیگر مدارس زاهدان انتقال یافته اند.

انتهای پیام/ زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.