رئیس شورای اسلامی شهر بناب؛

عدم وجود دکتر بیهوشی در بیمارستان در شأن شهرستان بناب نیست/بیمارستان جدید بناب برای برخی افراد نان و پنیر شده است

 

 

رئیس شورای اسلامی شهر بناب با اذعان به کمبود پزشک در شهرستان گفت: در شأن یک شهرستان نیست که بیمارستان آن فاقد دکتر بیهوشی باشد!

به گزارش انعکاس بناب به نقل از فارس محمدباقر ولایی امشب در جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب که با حضور محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و معاونان وی ترتیب یافته بود، با اشاره به مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان بناب اظهار داشت: خانه بهداشت روستای قره قشلاق بناب در شأن کارکنان، مراجعان و اهالی این روستا نیست و ساختمان مرکز بهداشتی را علف‌ها احاطه کرده‌اند.

وی، با انتقاد از عدم تشکیل جلسات خیران بهداشت استان آذربایجان‌شرقی افزود: کمبود انسولین در داروخانه‌های شهرستان قابل قبول نیست و داروخانه‌ها مکلف هستند در تأمین انسولین مورد نیاز بیماران اقدام کنند.

ولایی با بیان اینکه موضوع احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان فعلی بناب از ۱۴ سال پیش مطرح بوده است؛ تصریح کرد: احداث این بیمارستان برای برخی افراد نان و پنیر شده است و اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، باید مسئولان بهداشتی سریعاً نسبت به احداث آن اهتمام کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر بناب با اذعان به کمبود پزشک در شهرستان افزود: در شأن یک شهرستان نیست که بیمارستان آن فاقد دکتر بیهوشی باشد.

ولایی تصریح کرد: تجمیع امکانات بهداشتی در مرکز استان برای هیچ کس پوشیده نیست، از این رو با اختصاص برخی امکانات و تأسیسات مورد نیاز به شهرستان قطعاً آمار مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستان های تبریز نیز به مراتب کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ادامه فعالیت مؤسسه سلامت در شهرستان بناب گفت: مردم شهرستان انتظار داشتند با توسعه این مجموعه و تبدیل آن به دانشکده و دانشگاه در آینده شاهد تأمین نیروی مورد نیاز حوزه درمان باشند و مسئولان باید با ایجاد رشته‌های جدید این مجموعه را توسعه می دادند که امیدواریم مؤسسه سلامت فعالیت آموزشی خود را سریعاً در منطقه آغاز کند.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.