مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب؛

حافظان طلبه شان قرآن و لباس خود را حفظ کنند

 

 

مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب حافظان قرآن باید در عمل حافظ باشند و نور قرآن از صورت و رفتار آنها متجلی شود.

به گزارش انعکاس بناب، به نقل از  همسو نیوز آیت‎الله عبدالمجید باقری بنابی، رئیس مدرسه علمیه بناب و استاد اخلاق حوزه امروز ۲۳ دی ماه در جمع طلاب حافظ قرآن مدرسه علمیه علی بن موسی الرضا(ع) در قم گفت: خداوند در قرآن کریم هدف از بعثت پیامبران و به خصوص پیامبر اکرم را در چند آیه به شکل مفصل بیان می‎کند.

وی افزود: خداوند هدف از بعثت پیامبر را تعلم و تعلیم آیات وحیانی به مردم می‌داند؛ همچنین در آیه ۱۲۲ سوره توبه نیز به مساله تفقه در دین اشاره می‎کند؛ یعنی از هر شهر و قومی باید چند نفر به سمت تعلیم وتعلم و تفقه در دین بروند تا پاکدامنی و پاک زیستن را به همه بیاموزند.

بنابی اظهارکرد: بعثت پیامبر و حضور در حوزه‎های علمیه یک ویژگی مشترک دارند که همانا اخلاص و حضور در مسیر حق برای دعوت مردم به خداوند است؛ نکته دیگر مشترک، دعوت و توفیقی است که از سوی خداوند متعال اجام شده است و باید قدردان این فرصت بود.

وی گفت: هدف طلاب همان هدفی است که انبیا و ائمه اطهار(ع) دنبال کردند؛ قرآن کریم به تحسین این قشر پرداخته است زیرا این قشر از ۱۴ قرن پیش تا کنون در یک جبهه و با کلامی واحد در راه خداوند استمرار تبلیغی داشته است.

مدیر حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب بیان کرد: بسیاری از طلاب انسان‎های بسیار با استعدادی هستند که قطعا اگر در دانشگاه و مراکز علمی دیگر فعالیت می کردند به مناصب عالیه می رسیدند و از تمام نعمات مادی و اجتماعی بهره مند می شدند ولی طلاب یک راه دیگر را انتخاب کرده و تمام استعداد خود را در مسیر خدمت به امام زمان(عج) قراردادند.

وی گفت: امام زمان(عج) بار بزرگ انبیا و ائمه اطهار(ع) را برای ایجاد جامعه الهی بر دوش می کشند و این وظیفه را در دوران غیبت به علما و مجتهدان و مبلغان دین واگذار کرده‌اند و طلاب باید قدردان این وضعیت باشند.

وی اظهارکرد: کسانی که مردم را به حق دعوت می‎کنند بهترین و اشرف مردم هستند ولی مهمتر از دعوت خودعاملی است که باید در همه طلاب وجود داشته باشد زیرا این امر سفارش بزرگ قرآن کریم است، به خصوص طلاب حافظ قرآن که در بهشت نیز دارای مقامات عالیه خواهند بود در دنیا نیز باید شان قرآن و لباس خود را حفظ کنند.

بنابی یادآورشد: حافظان قرآن باید در عمل حافظ باشند و نور قرآن از صورت و رفتار آنها متجلی شود؛ حافظان طلبه قرآن دو شان بزرگ دارند که یکی وابسته به قرآن و یکی وابسته به اهل بیت(ع) است؛ آنها نماینده دو شآن ثقلین هستند؛ پس اگر کوچکترین گناهی به خصوص در منظر عمومی انجام دهند هم به قرآن و به اهل بیت(ع) جفا کرده‎اند زیرا آنها میراث آبرویی وکیانی این دو ثقل بزرگ هستند.

وی گفت: اگر در این ۱۲۰۰ سال روحانیت در جامعه نبود چه بر سر دین مردم می آمد؛ برخی شاید این سخن را به گزافه بدانند ولی تجربه همین عصر در جماهیر شوروی ثابت کرده است که پس از گذشت ۷۰ سال این همه تفاوت فرهنگی در این کشورها که تا پیش از آن شیعه و مبادی آداب شرعی کامله بودند ایجاد شد و امروز شراب مثل آب از الزامات قطعی سفره های آنها است.

این استاد اخلاق بیان کرد: امام هادی(ع) در حدیثی زیبا فرمودند اگر علما و فقها و مبلغان نبودند مردم از شدت تشکیکات و هجمه‎های فکری سرگردان می‌شدند؛ این نظام عالم‌پرور نیز که با دو امام فقیه و مرجع این چنین عزت‌مند به کار خود ادامه می‌دهد نشانه همین رویکرد است.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.