در جلسه مناسب سازی اماکن شهری وشورای سالمندان شهرستان بناب مطرح شد؛

رئیس بهزیستی بناب: ضرورت افتتاح بنیاد فرزانگان و افزایش مراکز روزانه و شبانه برای سالمندان/ یزدانی: تعداد زیادی از سالمندان شهرستان فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند

 

 

رئیس اداره بهزیستی بناب گفت: افتتاح بنیاد فرزانگان، افزایش مراکز روزانه و شبانه روزی سالمندان و از همه مهم تر فرهنگ سازی عمومی در خصوص حفظ شان و منزلت سالمندان می بایست در دستور کار همه نهادها قرار بگیرد.

به گزارش انعکاس بناب، صبح امروز جلسه مناسب سازی اماکن شهری و شورای سالمندان شهرستان با هدف بررسی مشکلات معلولان، جانبازان و سالمندان مبنی بر استفاده هر چه بیشتر از خدمات شهری با حضور معاون فرماندار، روسای ادارات در محل سالن جلسلات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه رئیس بهزیستی شهرستان بناب با اشاره به افزایش آمار سالمندان در این شهرستان گفت: در همین راستا تمامی نهادهای دولتی و غیر دولتی می بایست در راستای
افتتاح بنیاد فرزانگان، افزایش مراکز روزانه و شبانه روزی  سالمندان و از همه مهم تر فرهنگ سازی عمومی در خصوص حفظ شان و منزلت سالمندان همکاری و تعامل کنند.

درخشی با بیان اینکه اداره بهزیستی در راستای رفاه حال سالمندان اقدامات بسیار خوبی انجام داده است، گفت: برقراری مستمری و کمک هزینه معیشت،  ارایه وسایل کمک توانبخشی، آموزش پیشگیری از معلولیت ها ی سالمندی و ساماندهی سالمندان بی سرپرست توسط اورژانس اجتماعی از جمله این اقدامات هستند.

وی ضمن گلایه از تمامی ارگان های دولتی و غیر دولتی مبنی بر عدم مناسب سازی اماکن خود جهت تسهیل عبور و مرور معلولان و سالمندان گفت: متاسفانه استفاده از تمامی خدمات شهری همچنان برای قشر یاد شده بسیار سخت است چراکه تا بحال زیر ساخت ها و امکانات لازم برای آن ها فراهم نشده است.

در ادامه این جلسه سید مجید یزدانی با ابراز تاسف از اینکه تعداد زیادی از سالمندان شهرستان فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند، گفت: روزانه تعداد زیادی از این عزیزان به اداره ورزش و جوانان مراجعه می کند و از مشکلات درمانی و هزینه های بالای آن گلایه می کنند.

وی افزود: برخی از سالمندان دارای بیمه سلامت هستند اما از آنجایی که تمامی خدمات پزشکی و دارویی توسط بیمه سلامت پوشش داده نمی شود این بیمه کفاف هزینه های درمانی سالمندان را نمی دهد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بناب در انتها با تاکید بر افزایش خدمات رفاهی برای سالمندان و معلولان گفت: احداث محلی به عنوان پارک سالمندان می بایست هر چه زودتر با کمک تمامی نهاد ها برای این قشر با ارزش شهرستان فراهم شود.

گفتنی است در این جلسه که به ریاست معاون فرماندار بناب برگزار شد روسا و مدیران ادارات شهرستان اقدامات انجام شده در راستای مناسب سازی ساختمان اداری خود در جهت تسهیل عبور و مرور معلولان و سالمندان را مطرح کردند.

گزارش تصویری؛

انتهای گزارش/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.