انعکاس بناب گزارش می دهد؛

وضعیت تاسف بار تابلوی ورودی تنها روستای تالابی بناب/ سرعت گیرهای غیر استاندارد بلای جان اهالی/ مردم قره قشلاق از اداره راهداری گلایه مند هستند

 

 

تنها روستای دارای تالاب و یکی از از قطب های گردشگری شهرستان بناب دارای مشکلاتی ابتدایی زیادی است که صدای اهالی این روستا را درآورده است و آن ها از مسولان انتظار رسیدگی دارند.

به گزارش انعکاس بناب، در سال هایی که اکثر کشورهای مدرن و پیشرفته جهان از صنعت گردشگری برای کسب درآمد و اشتغالی زایی جوانان خود بهره می برند اما در کشور ما با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های خدادادی فراوان همچنان ابتدایی ترین نیازها و زیر ساخت های گردشگری فراهم نیست.

شهرستان بناب با داشتن چندین روستای بکر و عالی فرصت های بسیار خوبی برای جذب گردشگر را دارا می باشد که می توان به صور، توتاخانه، دوش قره قشلاق و غیره اشاره کرد که نه تنها از روستاهای گردشگری معروفی چون کندوان چیزی کم ندارند بلکه جاذبه های زیباتری نیز دارند.

در این سال ها بخصوص ۲ سال اخیر که مردم بناب انتظار داشتند در کنار رویداد بزرگ گردشگری تبریز ۲۰۱۸ شهرستان بناب به عنوان قطب گردشگری جنوب استان نیز در جذب گردشگر سهیم باشد دیدیم که با برنامه ریزی های اشتباه مدیران استانی این رویداد عملا با شکست فاجعه باری مواجه شد.

البته وقتی این روزها به سراغ روستای گردشگری شهرستان خودمان قدم میگذاریم از اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ با شکست مواجه شد و در نتیجه گردشگری به بناب نیامد، ناراحتی و ناامیدی به سراغمان نمیاید چون روستاهای گردشگری خودمان با کمبودها و مشکلات زیادی مواجه هستند و میزبانی از گردشگران با چنین وضعیتی موجب شرمساری خواهد شد.

بله این حرف از این جا که تنها روستای تالابی شهرستان بناب که به عنوان یکی از جذاب ترین روستای های گردشگری بناب محسوب می شود هنوز با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کند و در آن ابتدایی ترین امکانات گردشگری وجود ندارد البته بماند که به لطف برنامه ریزی نادرست مسئولان استانی و کشور، از این تالاب سرسبز، بیابانی بیش باقی نمانده و خود اهالی این روستا آن منطقه را سیستان و بلوچستان شهرستان بناب می نامند.

ورودی این روستا چند تابلوی راهنما برای گردشگران نصب شده است ولی برای آنکه بتوان نوشته های روی آن ها را خواند به چشم بصیرت نیاز است چراکه  نوشته ها به مرور زمان پاک شده اند و یا اینکه کثیف بودن تابو مانع دید می شود.

علاوه بر این ها وجود چند سرعت گیر غیر استاندارد و بی رنگ تا به حال موجب بروز چندین حادثه برای اهالی خود روستا شده است که در این محل سالیان سال زندگی می کنند ،حال اگر روزی گردشگری برای اولین بار البته اگر مسیر را پیدا کند بخواهد از این جاده عبور کند خدا می داند زنده به مقصد می رسد یا نه!!

اینجاست که اهالی دو روستای قره قشلاق و حاجی مصیب با جمعیتی بیش از ۷۰۰ نفر از مسئولان مربوطه و در راس آن ها اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای گلایه مند هستند و از آن ها می خواهند چاره ای به حال مشکلات آن ها بکنند که مطمئنا  با کمترین ابزار آلات و مصالح، این نواقص ابتدایی به راحتی قابل حل هستند.

گزارش تصویری؛

نگارنده خبر: داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

یک پاسخ به “وضعیت تاسف بار تابلوی ورودی تنها روستای تالابی بناب/ سرعت گیرهای غیر استاندارد بلای جان اهالی/ مردم قره قشلاق از اداره راهداری گلایه مند هستند”

  1. حسین از بناب گفت:

    امیدوارم وضع این روستا ها درست بشه با همت مسولااااااااااااانننننننننننننن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.