با حضور برخی از بازنشستگاه سپاه پاسداران؛

جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بناب برگزار شد+ تصاویر/ رحیمیان: ادارات بناب در بحث فرهنگی و اجتماعی با شورا ههکاری و تعامل لازم را ندارند

 

 

عصر امروز جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بناب به مناسبت میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار با حضور برخی از بازنشستگان سپاه ناحیه بناب برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب، محسن رحیمیان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک به مناسبت فرار رسیدن میلاد سومین اختر تابناک امامت و ولایت امام حسین (ع) و روز پاسدار گفت: آمریکا روز گذشته با اقدام خصمانه خود تنها محبوبیت سپاه و پاسداران را بیشتر کرد و ما به نوبه خود این عمل را به شدت محکوم و آن را نشان از ضعف ایلات آمریکا می دانیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بناب با اشاره به اینکه یکی از وظایف شورا های اسلامی طبق بند ۲ ماده ۸۰ شوراها بررسی و شناخت کمبودها و نارسای های فرهنگی، اجتماعی و غیره است، گفت: متاسفانه در شوراهای قبلی برای این وظیفه اقدامات خوبی انجام نشده است که شورای دوره پنجم با جدیدت این بحث را دنبال می کند.

وی ضمن گلایه شدید از اکثر ادارات و سایر نهادهای دولتی شهرستان مبنی بر عدم همکاری همه جانبه با شورا در بحث های فرهنگی و اجتماعی گفت: بارها برای ادارات نامه نوشته ایم و از آن خواسته ایم در این راستا با شورای شهر همکاری کنند اما متاسفانه تا به الان تعاملات خوبی انجام نشده است.

رحیمیان رشد طلاق، بیکاری، اعتیاد و سایر معضلات اجتماعی را نشان از عدم توجه بیشتر به موضاعات و مشکلات اساسی فرهنگی جامعه عنوان کرد و گفت: کمیسیون های مختلف فرهنگی شهرها باید با حضور مسئولان و نخبگان بیشتر برگزار شوند و ضمن بررسی مشکلات ریشه ای به صورت علمی برای حل آن ها اقدام شود.

عضو شورای اسلامی شهر بناب با اشاره به صحبت های سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی به ۱۶ میلیون پرونده قضایی طی یک سال گذشته  در این نهاد، این عدد را شوک آور و مایه شرمساری دانست و گفت: حساب کنید اگر در هر پرونده ۳ نفر دخیل باشند آن وقت باید گفت حدود ۵۰ میلیون نفر از ایرانیان در یک سال پرونده قضایی داشتند که این عدد در برابر جمعت ۸۰ میلیون نفری بسیار عجیب است.

وی در پایان با اذعان بر اینکه در تشکیلات این کشور به نیرو پروری توجه نشده است، تصریح کرد: تا زمانی که هر کس در هر پست و سمتی، تخصص کافی و اطلاعات به روز را نداشته باشد آن مجموعه ناتوان می ماند و زمینه ساز مشکلات و معضلات اجتماعی می گردد.

گزارش تصویری؛

انتهای پیام/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *