در شب بیست و پنجم ماه مبارک رمضان؛

ضیافت افطاری ساده و همگانی در خیابان شهید باقری بنابی برگزار شد+ تصاویر

 

 

مردم محله باقری بنابی به صورت خودجوش با پهن کردن سفره افطاری بین مردم در ماه مبارک رمضان به فرمایش رهبری لبیک گفتند.

به گزارش انعکاس بناب، این مراسم شب گذشته با همت اهالی محله به خصوص با نظر آیت الله شیخ مجید باقری بنابی مبنی بر برپایی سفره ساده افطاری با حضور اهالی محله ( آقایان و بانوان) و مشارکت آنها در شب ۲۵ ماه مبارک رمضان که از شب های پر برکت ماه مبارک رمضان می باشد در محله شهید باقری بنابی (کوچه شیخ مجید) برگزار شد.

هدف اصلی از برپایی این سفره ساده افطاری ترویج سنت افطاری ساده در مساجد و خیابان ها طبق فرمایشات و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری این نوع مراسمات جهت گسترش سنت افطاری ساده و همگانی بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گسترش سنت خوب افطاری های ساده در مساجد و خیابان ها را در ماه مبارک رمضان تحسین کردند و فرمودند: «سال گذشته آنچه انسان در این ماه رمضان، در میان این اعمالِ شخصى و عمومى و مردمى و اجتماعى مشاهده می کرد، اطعام مردم به صورت عمومى و به صورت افطارىِ ساده و همگانى در بین مردم ما بود که بحمد الله رایج شده است. سال گذشته از مردم عزیزمان خواهش شد که تشریفات افطار را کم کنند، کمیت ضیافت شوندگان در افطار را افزایش بدهند؛ امسال در مراکز عمومى، در مراکز مقدس، در خیابان ها، در حسینیه ها، در جاى جاى کشور، خبرهایى که به ما رسید، نشان دهنده این بود که مردم همت کرده اند و این کار را توسعه داده اند. توصیه این حقیر این است که این جور چیزها را  که در شکل دادن به سبک زندگى اسلامى تأثیر می گذارد هر چه بیشتر توسعه بدهید.»

نکته مهم در این افطاری دادن ها، ساده برگزارکردن مراسم و تهیه یک نوع غذا برای میزبانی از مؤمنان روزه دار است؛ چنان که مولای متقیان حضرت علی(ع) نیز بر سیره و مشی ساده زیستی رسول خد ا(ص) همواره افطاری ساده میل می کردند. دعوت اسلام برای ساده برگزار کردن سفره های افطار نه تنها یک عمل عبادی، بلکه دستوری اجتماعی است برای اینکه همه بتوانند در این ماه خدا سفره ساده ای پهن کنند و با افطاری دادن ثواب ببرند.

گزارش تصویری؛

اتهای گزارش/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

یک پاسخ به “ضیافت افطاری ساده و همگانی در خیابان شهید باقری بنابی برگزار شد+ تصاویر”

  1. حاجی بنابی گفت:

    بزرگوار قبول باشه ولی تیتر خبر با محتوا نمی خواند، کجای این افطاری ساده هست، ساده یعنی نان و پنیر نه کباب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.