با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان؛

کلنگ احداث پاسگاه محیط بانی در روستای قره قشلاق بناب به زمین زده شد+ تصاویر/ مدیر کل محیط زیست استان: به دنبال ارتقاء این تالاب به زیستگاه حیات وحش هستیم/ فرماندار بناب: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال ساخته خواهد شد

 

 

ظهر امروز مراسم کلنگ زنی احداث پاسگاه محیط بانی در روستای قره قشلاق بناب با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب، کلنگ احداث پاسگاه محیط بانی روستای قره قشلاق با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، فرماندار بناب، رئیس اداره محیط زیست شهرستان با هدف ارتقاء توان حفاظت فیزیکی در تالاب قره قشلاق و همچنین ترویج فرهنگ زیست محیطی به زمین زده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ابتدای این مراسم بالا بردن حفاظت فیزیکی تالاب قره قشلاق را یکی از برنامه های مهم این سازمان عنوان کرد و گفت: هر تالاب در سطح کشور به نوبه خود در بالا بردن بهبود معیشت مردم بومی منطقه موثر است بنابراین حفاظت از این تالاب ها تنها با کمک اهالی منطقه امکان پذیر خواهد بود.

حمید قاسمی با بیان اینکه پیگیر ارتقاء تالاب قره قشلاق بناب به زیستگاه حیات وحش هستیم، گفت: با توجه به وجود تالاب قره قشلاق و آب و هوای مناسب به شورای عالی محیط زیست پیشنهاد شده است این منطقه به زیستگاه حیات وحش ارتقاء پیدا کند که ساخت این پاسگاه می تواند در این تصمیم موثر باشد.

در ادامه این مراسم فرماندار بناب با تاکید بر اینکه تالاب قره قشلاق دارای پتانسیل و ظرفیت های زیادی در حوزه های مختلف است، اظهار داشت: این تالاب می تواند در رونق و بهبود معیشت مردم منطقه بخصوص اهالی روستای قره قشلاق بسیار موثر باشد.

رفیعی با بیان اینکه هدف اصلی از احداث پاسگاه محیط بانی در این محل افزایش حفاظت فیزیکی است، تصریح کرد: تالاب قره قشلاق متعلق به خود مردم است و انتظار داریم خود اهالی در حفاظت از آن همکاری خوبی با دولت داشته باشند.

وی در پایان از اتمام این پروژه تا ۵ ماه آینده خبر داد و گفت: این پروژه در زیر بنایی به متراژ ۱۹۲ متر مربع و با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال ساخته خواهد شد.

گزارش تصویری؛

انتهای گزارش/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.