رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب در گفتگو با انعکاس؛

صدور ۱۰۲ پروانه تولید انفرادی در سال ۹۷/ برگزاری بیش از ۶ نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان با حجم فروش ۶ میلیارد ریال در سال گذشته/ اعطای ۱۳۰ مورد وام ۵۰ میلیون ریالی به هنرمندان بنابی

 

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب گفت: سال گذشته 102 مجوز تولید انفرادی و کارگاهی صنایع دستی در این شهرستان صادر شد.

فرج بابایی صبح امروز در گفتگو باخبرنگار انعکاس بناب، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی گفت: دهم ژوئن مصادف با ۲۰ خرداد، روز جهانی صنایع‌دستی است که این روز با هدف حمایت از هنر بومی و تولیدکنندگان فعال در این زمینه در سراسر جهان نام‌گذاری شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب از صدور ۱۰۲ پروانه تولید انفرادی در سال ۹۷ در این شهرستان خبر داد و گفت: متقاضیان پس از گذارندان دوره های آموزش و مهارت های اولیه تحت نظر این اداره توانستند این مجوزها را دریافت کنند.

وی با تاکید بر اینکه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های خود در راستای حمایت از هنرمندان استفاده خواهد کرد، افزود: در همین راستا سال گذشته ۳۲ عدد کارت شناسایی هنرمندان صنایع دستی در این شهرستان صادر شد.

بابایی با بیان اینکه بازاریابی در رونق فروش صنایع دستی بسیار موثر است، خاطرنشان کرد: سال گذشته  بیش از ۶ نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان با حجم فروش ۶ میلیارد ریال، بیشتر در رشته های معرق چوپ تارلو فرش انواع سازهای سنتی و گلیم بافی در بناب برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بناب از اعطای وام های ۵ میلیون ریالی به ۱۳۰ متقاضی در قالب مشاغل خانگی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: این تسهیلات با هدف رونق صنایع دستی و مشاغل وابسته به آن در اختیار این افراد قرارداده شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه سال گذشته به ۶۰۰ نفر در حوزه های مختلف صنایع دستی آموزش رایگان داده شد، گفت: ۸ نفر از همین شهرستان برای اخذ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشوری به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور معرفی شدند.

انتهای پیام/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

یک پاسخ به “صدور ۱۰۲ پروانه تولید انفرادی در سال ۹۷/ برگزاری بیش از ۶ نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان با حجم فروش ۶ میلیارد ریال در سال گذشته/ اعطای ۱۳۰ مورد وام ۵۰ میلیون ریالی به هنرمندان بنابی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.