به مناسبت شروع هفته قوه قضائیه؛

دیدار رئیس و کارکنان دادگستری بناب با امام جمعه این شهرستان+ تصاویر/ قاسمی وند: رشد نگران کننده دعاوی خانوادگی در بناب

 

 

صبح امروز رئیس، دادستان و کارکنان دادگستری شهرستان بناب به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه با حجت الاسلام باقری بنابی امام جمعه این شهرستان دیدار کردند.

به گزارش انعکاس بناب، سعید قاسمی وند در ابتدای این دیدار با بیان اینکه تعداد پرونده وارد شده در دادگستری بناب در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: با وجود اینکه پرونده ورودی به این دادگستری در سال ۹۶ نسبت با سال قبل خود(سال۹۵) کاهش داشت اما متاسفانه این آمار در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته خود رشد چشمگیری داشته است.

رئیس دادگستری بناب با اشاره به اینکه در سال ۹۷ بیش از ۵ هزار پرونده در دادگستری بناب بررسی شده است، گفت: از این تعداد ۳ هزار پرونده با عناوین مختلف، حدود هزار ۵۰۰ پرونده از شورای حل اختلاف و ۵۰۰ پرونده از سال های قبل در این شعبه قضائی رسیدگی شد که نشان از تلاش شبانه روزی قضات و کارمندان این نهاد دارد.

وی در پایان از افزایش نگران کننده دعاوی خانوادگی در این شهرستان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ خبر داد و گفت: این دعاوی در اشکال مختلف مانند طلاق، نفقه و غیره بوده است که متاسفانه رشد نگران کننده ای برای این شهرستان داشته است.

امام جمعه بناب در ادامه این دیدار با تاکید بر مبارزه با کالای قاچاق گفت: متاسفانه طی سالیان اخیر قاچاق کالا در اشکال مختلف در این شهرستان بسیار زیاد شده  و در کل به اقتصاد شهرستان آسیب وارده کرده است.

حجت الاسلام باقری بنابی در پایان با تأکید بر اینکه دشمنان عرضه آسیب زدن به کشور انقلابی و اسلامی ایران را ندارند، اذعان داشت: مسئولان بخصوص پرسنل قوه قضائیه می بایست با مدیریت و تدبیر کارهای ها را پیش ببرند و خدمت رسانی به مردم را در الویت کاری خود قرار بدهند.

گزارش تصویری؛

انتهای گزارش/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.