همزمان با سراسر کشور؛

آغاز طرح جهاد همبستگی ملی در بناب/ مشارکت مساجد شهرستان در ساخت منزل مسکونی هموطنان سیل زده

شناسه خبر: 55849 |

 

 

همزمان با سراسر کشور طرح همبستگی ملی جهت کمک رسانی در ساخت مسکن برای هموطنان سیل زده کشورمان در شهرستان بناب نیز کلید خورد.

به گزارش انعکاس بناب، صبح امروز جلسه ای به همین منظور با حضور امام جمعه بناب، فرمانده سپاه، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان، هیئت امنای مساجد شهرستان، ائمه جماعات، فرماندهان پایگاه های مقاومت، در زیر زمین مصلی بناب تشکیل شد.

فرمانده سپاه ناحیه بناب در تشریح این طرح با بیان اینکه مردم سوخت رسان انقلاب اسلامی هستند، گفت: اخیرا حادثه سیل بخشی از هموطنان عزیز کشورمان را گرفتار بلا کرد، و مردم بناب پر رنگ تر از سایر شهرستانها برای کمک به سیل زدگان کشورمان سنگ تمام گذاشتند که از این بابت قدردان این ملت غیور هستیم.

سرهنگ دوستی با تاکید بر اینکه نیاز اصلی و فعلی مناطق سیل زده هم اکنون ساخت سرپناه برای خانواده های بی سرپناه سیل زده می باشد، گفت: طرح همبستگی ملی در سراسر کشور آغاز شده و قرار است هر مسجد به نام خود مشارکتی در ساخت یک خانه مسکونی داشته باشد.

وی از ائمه جماعات و هیئت امنای مساجد خواست این طرح را اطلاع رسانی کرده و در جامعه گسترش دهند تا به عنوان یک برادر دینی و طبق وظیفه شرعی در جهت کمک به ساخت مسکن سیل زدگان گامهای موثری برداشته شود.

امام جمعه بناب نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت طرح همبستگی ملی، تاکید کرد: وظیفه هر مسلمانی است که برای دفع بلا تلاش کند، هم اکنون نیز هموطنان ما در مناطق سیل زده گرفتار بلایای طبیعی شده اند، ما نیز وظیفه داریم به آنها کمک کنیم.

حجت الاسلام باقری بنابی کمک به همنوعان را یک توفیق الهی و سعادت دانست و گفت: قطعا این حرکت ملی و خیرخواهانه ثواب اخروی و دنیوی را به دنبال دارد، بنابراین واجب شرعی است که در این طرح جهاد همبستگی ملی با همت بیشتر مشارکت کنیم.

گفتنی است بر اساس طرح جهاد همبستگی ملی قرار است در سراسر کشور هر مسجد و هر منطقه در ساخت یک واحد خانه مسکونی برای سیل زدگان کشورمان مشارکت کنند که آغاز جمع آوری کمکهای مردمی از همین امروز در مساجد شهرستان بناب نیز شروع می شود.

 

 

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.