رئیس اداره بهزیستی شهرستان بناب در گفتگو با انعکاس؛

احداث ۳۰ باب منزل روستایی برای معلولان و نیازمندان شهرستان/ افتتاح مراکز تربیت شنیداری کلام و رفاه کودک در بناب

 

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بناب از احداث 30 باب منزل روستایی برای افراد تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: این خانه ها به زودی با مشارکت بسیج سازندگی تکمیل و به این افراد واگذار خواهد شد.

دُرنا درخشی بناب صبح امروز در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب، در تشریح عملکرد این نهاد خدمات رسان در ۱۵ ماه اخیر گفت: در حوزه امور پیشگیری، غربالگری ۴ هزار و ۱۶۰ نفر و در غربالگری بینایی کودکان جهت پیشگیری از نابینایی ۶ هزار و ۱۲۰ نفر از کودکان ۳ الی ۶ ساله معاینه شده اند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بناب از معرفی ۹۶ نفر از افراد بی بضاعت به مراکز ترک اعتیار خبر داد و گفت: برای این تعداد حدود ۸۰ میلیون ریال هزینه شد و همچنین ۲۳ نفر از معتادین بهبود یافته جهت استفاده از تسهیلات خوداشتغالی با اعتباری حدود ۳ میلیارد  و ۲۰۰ میلیون ریال به بانک ها معرفی شدند.

وی در ادامه به برگزاری کلاس های آموزشی پیشگیری از معلولیت، آسیب های اجتماعی و آگاه سازی برای ۹ هزارو ۵۴۲ نفر در حوزه امور پیشگیری خبر داد و گفت: این کلاس ها بسیار موثر بوده و سعی خواهیم کرد این برنامه را با برنامه ریزی بهتری انجام بدهیم.

درخشی از بیمه زنان شهری و روستایی تحت پوشش این اداره در حوزه امور اجتماعی خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا به این لحظه ۲۲۷ نفر از این افراد تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند که ماهیانه حدود ۲۸۰ میلیون ریال برای این افراد حق بیمه پرداخت می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بناب از ارائه خدمات ویژه به کودکان در مهدهای روستایی شهرستان خبر داد و گفت: در همین راستا سال تحصیلی گذشته به هزارو ۳۱۲ نفر از این کودکان با اعتباری بیش از  ۳ میلیارد ریال جهت جلوگیری از سوء تغذیه روزانه یک وعده غذای گرم داده شد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف بهزیستی حمایت از تحصیل دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش این سازمان است، گفت: سال گذشته هزینه تحصیل ۴۵ نفر از دانشجویان تحت پوشش این مرکز از طریق بهزیستی کل کشور پرداخت شد.

درخشی پرداخت سرمایه کار و تامین لوازم ضروری به ۵۵ نفر از مددجویان و حمایت مادی و معنوی از ۲۶۰ نفر آسیب دیدگان اجتماعی مداخله در بحران فردی و اجتماعی با اعتبار بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال را از سایر اقدام بهزیستی بناب در حوزه امور اجتماعی عنوان کرد.

این مقام مسئول از پرداخت مستمری به هزار و ۳۵۳ خانوار در حوزه توابخشی خبر داد و گفت: در همین راستا ۷۶۸ میلیون و ۲۰ هزار ریال در سال ۹۷ به این افرادا مستمری پرداخت شد و به ۳ هزار و ۲۹۴ نفر به مبلغ ۳ میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریال کمک هزینه معیشت پرداخت شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بناب از پرداخت حق پرستاری به ۳۲ نفر، کمک به کودکان ناشنوا جهت کاشت حلزون برای ۴ نفر، تامین وسایل توابخشی(ویلچر، واکر، عصا و غیره برای ۵۶۰ نفر، کمک به ایاب و ذهاب معلولین برای ۹۱ نفر، پرداخت کمک هزینه دانشجویی برای ۳۲ نفر و پرداخت کمک هزیته درمان برای ۸۰ نفر در حوزه توانبخشی توسط اداره بهزیستی در سال ۹۷ خبر داد.

وی از پرداخت ۱۲ میلیارد ریال کمک موردی و توزیع لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند و تهیه سبد غذایی در حوزه امور مشارکت های مردمی خبر داد و گفت: در همین حوزه ۱۹ باب مسکن مددجویی واگذار شده است.

درخشی از جمع آوری ۸۰۰ میلیون ریال کمک های نقدی و غیر نفدی جهت کمک به زلزله زدگان مناق مختلف کشور خبر داد و گفت: این کمک با همت خیرین و خیریه های وابسته به بهزیستی طی چند مرحله به مناطق سیل زده کشور ارسال شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان بناب در پایان در تشریح پروژه های اجرایی اخیر اداره بهزسیتی بناب گفت: مرکز تربیت شنیداری کلام و مرکز رفاه کودک در این شهرستان افتتاح شد و همچنین ۳۰ خانوار روستایی معلول و نیازمند به همت بهزیستی و بسیج سازندگی به زودی صاحب خانه خواهند شد.

انتهای پیام/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.