انعکاس بناب گزارش می دهد؛

سی تی اسکن خراب بیمارستان امام خمینی (ره) سهم جمعیت ۱۴۰ هزار نفری شهرستان بناب/دکتر حسینی: دستگاه جدید خریداری شده در آینده نزدیک جایگزین خواهد شد

 

 

خرابی تنها دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان بناب موجب شده تا بیماران بنابی مجبور به مراجعه به سایر شهرهای همجوار و پرداخت هزینه های گزاف شوند.

به گزارش انعکاس، شهرستان بناب با جمعیتی بالغ بر ۱۴۰ هزار نفری یکی از شهرهای پرجمعت و صنعتی استان محسوب می شود اما نبود دستگاه سی تی اسکن در این شهرستان با وجود داشتن دو بیمارستان امام خمینی (ره) و شهدا موجب شده رنج بیماران و همراهان آن ها دوچندان شده و جهت ادامه درمان به سایر شهرهای همجوار مراجعه کنند.
توجه به اینکه شهرستان بناب به عنوان یکی شهرهای حساس جغرافیایی استان بوده و محور مواصلاتی چند استان محسوب می شود نیاز به دستگاه سی تی اسکن بیشتر احساس می شود چراکه در صورت بروز تصادف در محورهای مواصلاتی این شهرستان و نبود این دستگاه، مصدومین ناچارند با اورژانس مسافت های طولانی را پیمایش کنند که این کار از لحاظ اقتصادی و زمانی غیر قابل توجیه است.

در همین راستا دکتر سید جلال حسینی رئیس شبکه بهداشت و درمان بناب در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب از نسب دستگاه جدید سی تی اسکن در این بیمارستان خبر داد و گفت: وجود تحریم های بین المللی و در نتیجه عدم تامین قطعات موجب شد تا تعمیر این دستگاه با تاخیر مواجه شود که با پیگیر های انجام شده دستگاه جدید خریداری و در آینده نزدیک نصب خواهد شد.

در پایان امیدواریم آینده نزدیک، به ماه ها و یا سالیان بعد موکول نشود و دستگاه جدید سی تی اسکن با پیگیری های جدی تر مسئولان شهرستان هر چه زودتر در بناب نصب شود تا همشهریان و سایر مراجعه کنندگان به این شهرستان مجبور نباشد برای ادامه درمان به شهرهای دیگر مراجعه کنند.

نگارنده خبر/ احمدین

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.