به همت بسیج سازندگی ناحیه سپاه بناب؛

همایش هئیت امنای صندوق های قرض الحسنه، مردم یاری و اشتغال زایی شهرستان بناب برگزار شد+ تصاویر

 

 

عصر امروز همایش هئیت امنای صندوق های قرض الحسنه، مردم یاری و اشتغال زایی شهرستان بناب در محل کانون 13 آبان برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب، سرهنگ پاسدار شهرام طالبی با بیان اینکه این همایش به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه بناب و با هدف بررسی اشتغال این صندوق برگزار می شود، گفت: در حال حاضر در شهرستان بناب ۴۲ صندوق تشکیل شده است که بالغ بر ۷ میلیارد ریال گردش مالی در آن ها انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه بناب با بیان اینکه تا به امروز ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از این صندوق جهت اشتغال زائی به اعضا پرداخت شده است، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۴ هزار نفر عضو این صندوق ها هستند که تا به حال به ۴۰۰ نفر وام پرداخت شده است.

در ادامه این همایش رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان بناب با تاکید بر اینکه هدف اصلی دولت توسعه اشتغال در حوزه مهارت آموزی است، گفت: مرکز فنی و حرفه ای بناب در همین راستا دوره ها و آموزش های متعددی را برای همشهریان برگزار کرده است که قطعا در صورت تمایل مردم این آموزش ها ادامه خواهد داشت.

بهروز آشام از آمادگی کامل مرکز فنی و حرفه ای بناب جهت کمک به این صندوق جهت اشتغال زایی خبر داد و گفت: مرکز فنی و حرفه بناب از تمام پتانسیل خود جهت کمک به این صندوق استفاده خواهد کرد چراکه هدف ما نیز کمک به موضوع اشتغال زایی است.

در پایان همایش رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه صندوق های خرد محلی ارتباط مستقیم با اشتغال دارند، گفت: این صندوق ها علاوه بر کمک به اشتغال موجب وحدت و یکپارچگی مردم در حوزه اقتصادی و اجتماعی نیز می شوند.

صمد اخلاصی با بیان اینکه هدف اصلی دولت و برنامه ششم توسعه کشور به حوزه اشتغال و اقتصاد کشور است، گفت: دولت در چند سال اخیر اقدامات خوبی برای کمک به اشتغال های مختف بخصوص روستایی و مشاغل خانگی داشته است.

وی افزود: دولت با پرداخت تسهیلات کم بهره کمک خوبی به مشاغل خانگی کرده اما انتظار می رود دولت در سایر حوزه های توجه بیشتری داشته باشد.

گزارش تصویری؛

نگارنده خبر/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.