رئیس اداره گاز شهرستان بناب در گفتگو با انعکاس؛

مرگ ۳ نفر از همشهریان به دلیل گاز گرفتگی در ۱۸ ماه اخیر/وجود بیش از ۵۶ هزار مشترک در شهرستان بناب/برپایی چادر های مشاوره در سطح شهر توسط این اداره

 

 

رئیس اداره گاز شهرستان بناب، از مرگ 3 نفر از همشهریان به دلیل استشمام گاز منواکسید کربن در 18 ماه اخیر خبر داد و گفت این افراد با نادیده گرفتن نکات ایمنی گرفتار قاتل نامرئی شدند.

حسین دهقانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب،  با بیان اینکه ۵۶ هزار و ۱۲۵ مشترک از خدمات اداره گاز بناب بهره می برند گفت: اکثر این مشترکین در حوزه خانگی و بعد از آن به ترتیب تجاری و صنعتی هستند.

رئیس اداره گاز شهرستان بناب از توجه ویژه همشهریان به نکات ایمنی همزمان با شروع فصل سرما ضروری دانست و گفت: نصب دودکش H شکل، بررسی باز بودن مسیر های دودکش، استفاده از بست و شلنگ های استاندارد از جمله مواردی هستند که مصرف کنندگان می بایست به آنها توجه ویژه ای داشته باشند.

وی از مرگ ۳ نفر از همشهریان از ابتدای سال ۹۷ تاکنون به دلیل گاز گرفتگی خبر داد و گفت: این افراد نکات ایمنی را نادیده گرفتند و متاسفانه به دلیل غفلت دچار استشمام گاز منواکسید کربن شدند و جان خود را از دست دادند.

دهقان با اذعان بر اینکه اداره گاز بناب در راستای آگاهسازی و آموزش همشهریان در خصوص یادگیری نکات ایمنی اقدامات آموزشی و فرهنگی متعددی انجام داده است، گفت: نصب چادر های مشاوره در سطح شهر، برگزاری کلاس های ایمنی در مدارس، توزیع بروشور بین همشهریان از جمله اقدامات این اداره خدمات رسان در حوزه آموزش هستند.

رئیس اداره گاز شهرستان بناب از حذف قبوض کاغذی تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: سالانه بیش از ۲ میلیارد ریال هزینه در این راستا هدر میرود و علاوه برآن برای تهیه کاغذ به محیط زیست آسیب های جبران ناپذیری وارد می شود.

وی در پایان با تاکید بر صرفه جویی در مصرف گاز  توسط همشهریان گفت: دمای رفاه در منازل ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتی گراد است و اگر همشهریان به این نکته توجه کنند علاوه بر صرفه جویی در مصرف گاز و کمک به اقتصاد خانواده زمینه را برای گازرسانی به سراسر کشور فراهم می کنند تا در فصل سرما هیچ نقطه ای از کشورمان بدون گاز نماند.

انتهای پیام/داود زیبایی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.