رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب در جمع اصحاب رسانه؛

مشکل کمبود پزشک بیمارستان شهداء به زودی حل خواهد شد/ آنفلوانزا در بناب مشکل حادی به وجود نیاورده است/ افتتاح چندین پروژه درمانی در دهه فجر امسال

 

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب گفت: با توجه به کمبود مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان شهداء مشکل کمبود پزشک این بیمارستان را بزودی حل خواهیم کرد.

به گزارش انعکاس بناب، دکتر علی نیرپور صبح امروز در جمع اصحاب رسانه شهرستان عدم مراجعه کننده زیاد به اورژانس بیمارستان شهدای بناب را علت کمبود پزشک در این بخش از بیمارستان عنوان کرد و گفت: با توجه به کمبود مراجعه به اورژانس این بیمارستان، پزشکان با توجه به عدم به صرفه بودن اقتصادی حاضر به خدمات دهی ارزان در این بخش نیستند.

وی تصریح کرد: اخیرا با همکاری دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، نماینده بناب و فرماندار شهرستان مقرر شد به پزشکانی که در این بخش از بیمارستان شهداء خدمات دهی کنند خدمات و امتیازات ویژه ای تعلق بگیرد تا در صورت کمبود مراجعه کننده شاهد حضور ۲۴ ساعته پزشک عمومی در این بیمارستان باشیم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب با اشاره به شیوع بیماری ویروسی آنفلوانزار در کل کشور و شهرستان بناب گفت: این بیماری امسال بر خلاف سال های گذشته با شدت و سرعت بیشتری در بین مردم ورود پیدا کرده است اما خوشبختانه تا به امروز در شهرستان بناب به غیر از چند مورد بستری کوتاه مدت و مراجعه به بیمارستان مشکل خاص دیگری مشاهده نشده است.

دکتر نیرپور افزود: با وجود اینکه بناب همچنان با شدت زیادی درگیر بیماری آنفلوانزا نشده است اما تمام تجهیزات و پزشکان متخصص عفونی ما در حالت آماده باش کاملا هستندتا در صورت شیوع بیشتر آن فورا با این بیماری مقابله کنند.

وی مراجعه بیش از حد بیماران به اورژانس های بیمارستان های شهرستان را نادرست عنوان کرد و گفت: اورژنس محل انجام مداوای سرپایی و فوری است و اینکه هر کس برای حتی کوچکترین سرما خوردگی به این مراکز مراجعه کند شلوغی اورژانس را فراهم می کند چراکه سایر مراکز درمانی در سطح شهر با تعرفه های دولتی آماده خدمات رسانی به همشهریان عزیز هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب با اشاره به پروژه های درمانی در حال احداث در سطح شهرستان گفت: بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) با ظرفیت ۵۰ تخت بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم این بخش بسیار مهم و ضروری تا دهه فجر سال جاری افتتاح و به بهره برداری برسد.

دکتر نیرپور ادامه داد: مرکز اورژانس شماره ۲ بناب در کوی فرهنگیان، مرکز بخش جدید اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره)، و چندین مرکز بهداشتی دیگر به زودی به اتمام و در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به برخی مشکلات درمانگاه شیخ الرئیس گفت: این درمانگاه همانند نمونه های خود در سایر نقاط استان مشکل آسانسور را دارد که تمام تلاش خود را برای حل و احداث آسانسور خواهیم کرد البته در حال حاضر حدود ۴ الی ۵ هزار نفر ماهانه از خدمات این مرکز بهداشتی استفاده می کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب در پایان با بیان اینکه مجموعه خدمات پزشکی بناب به هیچ گروه و حزب سیاسی وابسته نیست، اظهار داشت: رسالت اصلی ما ارائه خدمات پزشکی به مردم است و قطعا از حیطه فنی خود خارج نخواهیم شد چراکه این کار موجت تضعیف خدمات پزشکی به مردم خواهد شد.

انتهای پیام/ داود زیبائی

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.