فرماندار بناب در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

هرگونه تبلیغات انتخاباتی قبل از زمان قانونی ممنوع است/ ثبت نام ۱۴ داوطلب در حوزه انتخابی بناب/ کارکنان ادارات در ساعات اداری حق فعالیت انتخاباتی ندارند

 

 

فرماندار بناب تاکید کرد: هر گونه تبلیغات انتخاباتی قبل از زمان قانونی ممنوع بوده و قطعاً در شعبه رسیدگی به تخلفات انتخابی شهرستان ترتیب اثر داده خواهد شد.

به گزارش انعکاس بناب، امین رفیعی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ضمن ارائه گزارش از حوزه انتخابی شهرستان بناب گفت: ۱۴ نفر از حوزه انتخابیه شهرستان بناب برای انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که از این تعداد ۱ نفر از وزارت کشور و ۱۳ نفر در فرمانداری بناب نسبت به ثبت نام اقدام کرده‌اند.

فرماندار بناب با اشاره به سطح تحصیلات ثبت نام کنندگان گفت: از جمع ۱۴ نفر ثبت نام کننده سه داوطلب در سطح دکتری، ده نفر در سطح کارشناسی ارشد و یک نفر در سطح لیسانس (خانواده شهدا)  می باشند.

رئیس ستاد انتخاباتی شهرستان بناب با بیان اینکه ۲ داوطلب از این تعداد سابقه نمایندگی مجلس را در کارنامه خود دارند افزود: چهار داوطلب ثبت نام کننده نیز در انتخابات مجلس ادوار گذشته سابقه ثبت نام دارند.

فرماندار بناب ادامه داد: طبق ماده ۵۰ از لحظه ثبت نام هیئت اجرایی شهرستان بررسی صلاحیت ها را شروع کرده و جهت  استعلام به مراجع چهارگانه ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه در تاریخ ۲۷ آذر مراتب تایید یا رد صلاحیت داوطلبان به خود آنها و هیئت نظارت استان اعلام خواهد شد، گفت: بعد از اعلام وضعیت داوطلبان رد صلاحیت شدگان تنها چهار روز فرصت دارند تا اعتراض خود را به هیئت نظارت استان اعلام کنند.

رفیعی با تاکید بر اینکه زمان قانونی تبلیغات از ۲۴ بهمن ماه شوع می‌شود گفت: هرگونه تبلیغات زودهنگام پیش از زمان مشخص شده رصد شده و در بررسی صلاحیت ها ترتیب اثر داده خواهد شد.

فرماندار بناب با بیان اینکه در این دوره برای اولین بار شعبات رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در شهرستان ها تشکیل شده است، افزود: تمامی فعالیت های انتخاباتی غیرقانونی در اولین فرصت و بدون نوبت در این شعبه رسیدگی خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: طبق قانون دهیاران حق فعالیت انتخاباتی ندارند و چنانچه موردی دیده شود طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

چاپ خبر

 

ارسال نظر

یک پاسخ به “هرگونه تبلیغات انتخاباتی قبل از زمان قانونی ممنوع است/ ثبت نام ۱۴ داوطلب در حوزه انتخابی بناب/ کارکنان ادارات در ساعات اداری حق فعالیت انتخاباتی ندارند”

  1. هومن گفت:

    اگر ممنوعه پس حرکت دیروز شیخ رضا که یکروز قبلش فراخوان داده بود و این جمعیت رو جمع کرده بود ، اسمش رو چی میزارید اگر تبلیغ نیست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.