مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی خبر داد:

کشف ۵۶ دستگاه ماینر قاچاق در بناب/ متهم ۱٫۳ میلیارد ریال جریمه شد

شناسه خبر: 59414 |

 

 

متهم پرونده دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در شهرستان بناب 1.3 میلیارد ریال جریمه شد.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از روابط عمومی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی گفت: پلیس آگاهی شهرستان بناب طی بازرسی از یک سردخانه واقع در یکی از روستاهای این شهرستان تعداد ۵۶ دستگاه استخراج بیت کوین قاچاق کشف نمود که پس از تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان بناب ارسال و در شعبه قاچاق کالا و ارز مورد رسیدگی قرار گرفت.

سید احد یوزباشی افزود: پس از تحویل کالای مکشوفه به انبار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان، خواستار نوع ایرانی و خارجی بودن آنها شدیم که مشخص گردید از نوع خارجی بوده و پس از استعلام از گمرک و اخذ نظریه کارشناسان، قیمت کلی کالاهای کشف شده جمعاً ۱ میلیاردو سیصد میلیون ریال برآورد شده است.

یوزباشی ادامه داد: متهم در اظهارات خود عنوان کرد ماینرهای مکشوفه برای شخص دیگری است شغل من سیم کشی هست و جهت تعمیرات سیمم کشی ساختمان در آن محل حاضر بودم که پلیس آگاهی به دلیل پیدا نکردن صاحب اصلی کالاها مرا بجای وی دستگیر کرد و من آن شخص را معرفی خواهم نمود.

وی گفت: با توجه به اعطاء مهلت کافی برای متهم جهت معرفی صاحب اصلی کالا این موضوع عملی نشد و تخلف انتسابی به نامبرده محرز و مسلم گردید و طبق قانون تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ ۱ میلیارد و سیصد میلیون ریال جریمه به نفع صندوق دولت محکوم گردید.

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.