آخرین وضعیت کرونا به روایت استاندار آذربایجان‌شرقی؛

ابتلای ۲/۸ نفر به ازای هر ده هزار نفرجمعیت/ خودسرانه نمی‌توانیم تصمیم بگیریم

شناسه خبر: 60007 |

 

 

پورمحمدی گفت: اگر قبول داریم که این بیماری یک جنگ است باید بدانیم که هر جنگ فرمانده‌ای دارد و ما نمی‌توانیم به تنهایی تصمیم بگیریم.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از آناج، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی شب گذشته در گفت‌وگو با بخش خبری۲۳-شبکه سهند اظهار داشت: اگر نکات مثبت و قوت را می‌گوییم به معنی عبور از بحران نیست و اگر از نکات منفی حرف می‌زنیم به معنی این نیست که در بدترین شرایط هستیم.

وی با بیان اینکه چندین گزارش و طبقه‌بندی از استان‌ها منتشر شده است، گفت: در این گزارش ها میزان ابتلا به ازای هر ده هزار نفر جمعیت اعلام شده که به ازای هر ده هزار نفر جمعیت، دارای ۲/۸ ابتلا هستیم و رتبه هفدهم را دراختیار داریم و از نظر تعداد ابتلا در رتبه نهم هستیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص وضعیت ابتلای استان به کرونا عنوان کرد: جزو استان‌هایی هستیم که دارای وضعیت متوسط ابتلا به کرونا است، آماری که امروز داده شده برون‌داد مبتلایان دو هفته قبل است و اینکه در دوهفته آینده آمار مبتلایان افزایشی یا کاهشی باشد بستگی به رفتار امروز مردم دارد.

وی بااشاره به برخی انتقادات درباره ضعف تصمیم گیری در استان ابراز داشت: اگر قبول کنیم که این جنگ یا بیوتروریسم است باید بدانیم جنگ فرمانده دارد و نمی‌شود هرکس به گونه‌ای که می‌خواهد تصمیم بگیرد.

پورمحمدی در خصوص تعطیلی بازار و مراکز خرید توضیح داد: ستاد ملی مبارزه با کرونا تا دو روز قبل موافق تعطیلی مراکز عمومی و بازارها نبود و تنها با تعطیلی بازار سراب و مراغه موافقت کرده بود اما بعد از رایزنی‌ها مجوز تعطیلی کل مراکز خرید استان گرفته شد.

وی با دعوت از مردم برای رعایت قرنطینه خانگی اظهار داشت: اگر خودمراقبتی به خوبی صورت بگیرد، تا چند هفته آینده روند کاهشی مبتلایان را خواهیم داشت.

استاندار آذربایجان‌شرقی در خصوص برخی شایعات در فضای مجازی درباره کفن و دفن متوفیان مبتلا به کرونا گفت: ملاحظات شرعی درباره بیماران کرونایی کاملا صورت می‌گیرد و با شورای شهر رایزنی می‌کنیم تا هزینه کفن و دفن کاهش یابد و برای نیازمندان هزینه کفن و دفن رایگان شود.

وی با بیان اینکه برای قرنطینه شهر و یا استان باید به مردم گفت که حدود اختیارات ما چقدر است، تصریح کرد: انتظار از رسانه این است که واقعیات را نشان دهد و مشکلات کادر درمان را به مردم نشان دهند.

پورمحمدی در خصوص ظرفیت مراکز درمان استان تاکید کرد: ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح و تامین اجتماعی و نقاهتگاه‌ها را آماده نگه داشتیم. همچنین آماده‌ایم الکل کل کشور را تامین کنیم اگرچه در خصوص تامین ماسک اندکی کمبود داریم.

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.