نفوذ سامانه‌ بارشی پرفشار از روز دوشنبه به آذربایجان شرقی

شناسه خبر: 60209 |

 

 

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از نفوذ سامانه‌ی بارشی از روز دوشنبه به استان خبر داد و گفت: فعالیت این سامانه می‌تواند به بخش‌های مختلف کشاورزی خسارت وارد کند.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از ایسنا محمد امیدفر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص پیش بینی وضعیت جوی استان، اظهار کرد: امروز جوی ناپایدار، نیمه ابری و ابری برای استان پیش بینی می‌شود، اما از بعد از ظهر رگبار باران و رعد و برق در انتظار استان خواهد بود.

وی افزود: روز یکشنبه نیز جوی نسبتا پایدار در استان حاکم خواهد شد.

وی گفت: نفوذ سامانه پرفشار از بعد از ظهر و شب دوشنبه به استان، موجب کاهش محسوس دما و وزش باد شدید به ویژه در نواحی شرقی استان خواهد شد.

وی ادامه داد: فعالیت این سامانه‌ی بارشی تا اواخر هفته‌ی جاری تدوام داشته و بر اساس فعالیت سامانه، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما، رگبار باران و رعد و برق و بارش تگرگ در نواحی مستعد، بارش برف نیز در ارتفاعات و سردسیر پیش بینی می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: با نفوذ این سامانه، دمای هوای استان ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش خواهد یافت. همچنین احتمال خسارت وزش باد به ویژه در بخش کشاورزی و کاهش دما دور از انتظار نیست.

وی با بیان این‌که طی ۲۴ ساعت گذشته دمای تبریز ۱۲ درجه بالای صفر بوده است، گفت: دمای فعلی تبریز ۱۲ درجه بالای صفر بوده و نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

امیدفر با بیان این‌که طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین بارش از شهرستان عجبشیر با ۸.۲ میلی متر گزارش شده است، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته شهرستان میانه با ۱۹ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرستان و چاراویماق با دو درجه بالای صفر به عنوان سردترین شهرستان استان گزارش شده است.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.