توسعه گردشگری مجازی راهبرد اصلی آذربایجان شرقی در سال ۹۹ است

شناسه خبر: 60220 |

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی توسعه گردشگری مجازی را مهم ترین راهبرد اداره کل استان در سال ۹۹ عنوان کرد.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از ایسنا احمد حمزه زاده در گفت‌وگوی خبری با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: آذربایجان شرقی به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری، همواره پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بیشماری است، اما امسال با توجه به شرایط حاکم بر کشور، ستاد اجرایی خدمات سفر استان با رویکردی متفاوت، به نظارت بر عملکرد واحدهای گردشگری و اماکن تاریخی استان در راستای مقابله با بیماری کرونا پرداخت.

وی ادامه داد: تیم‌های نظارتی ستاد خدمات سفر استان از ۲۵ اسفند ماه ۹۸ بازدیدهای نظارتی خود را آغاز کرده و با وجود تداوم تعطیلی واحدهای گردشگری، اماکن تاریخی و موزه‌ها و بر فعالیت حداقلی برخی مراکز اقامتی تحت پوشش میراث فرهنگی، نظارت مستمر داشتند.

وی با اشاره به این‌که طی ایام نوروز ۹۹، امکان بازدید مجازی بیش از ۵۰۰ جاذبه گردشگری استان برای هموطنان فراهم شد، ادامه داد: آذربایجان شرقی دارای بیش از چهار هزار جاذبه گردشگری، قریب به دو هزار اثر ثبت ملی و دو اثر ثبت شده جهانی است که با شرایط پیش آمده، اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای معرفی گسترده جاذبه‌های غنی گردشگری استان طی ایام نوروز اقدام به معرفی بیش از ۵۰۰ جاذبه به صورت تورهای مجازی، ویدئو کلیپ و عکس و همچنین مشارکت در کمپین مانور تبلیغات گردشگری در فضای مجازی کرده است.

حمزه‌زاده توسعه گردشگری مجازی استان را از مهم ترین برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی طی سال جاری، عنوان کرد و گفت: شرایط فعلی کشور و استان پیامی قابل تامل برای ما در راستای لزوم تقویت گردشگری مجازی و بهره‌مندی از ظرفیت های آن داشت و بر این اساس اداره کل میراث فرهنگی استان طی سال جاری بر تقویت ظرفیت‌های مجازی و توسعه دیجیتال مارکتینگ در این حوزه متمرکز خواهد بود.

وی در ادامه معرفی مناطق نمونه و روستاهای هدف گردشگری، بهره‌مندی از ظرفیت اکوتوریسم استان در منطقه ارسباران‌ و همچنین تهیه مشترک برنامه‌های معرفی جاذبه‌های گردشگری استان با صدا و سیمای استان و رسانه ملی را از دیگر برنامه‌های این اداره کل در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، وی در خاتمه تاکید کرد: امروز توسعه صنعت گردشگری بدون آموزش و بهره‌مندی از دانش روز امکان‌پذیر نیست، لذا این اداره کل با هدف ارتقا سطح دانش فعالان این حوزه و همچنین دانش عمومی جامعه در خصوص این صنعت پویا، دوره‌های آموزشی جامعی را طی سال ۹۹ برای فعالین این عرصه برگزار خواهد کرد.

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.