انعکاس بناب گزارش می کند؛

حیف و میل بیت المال به چه قیمتی؟/ طرح فراموش شده با هزینه های چند میلیونی بنام پارک ادب

 

 

طرح فراموش شده پارک ادب بناب بعد از صرف هزینه های چند میلیونی از بیت المال با تغییر کاربری صدای شهروندان را درآورد.

بر اساس ماده ۵۵، وظایف شهرداری ها ایجاد پارک ها و باغ ها و بوستان های عمومی از وظایف اساسی شهرداری است . وجود پارک ها از اهمیت بسزایی جهت ارائه خدمات رفاهی و تفریحی به ساکنین محل را دارد.

به گزارش انعکاس بناب در خصوص پارک ادب محله بهشتی، ضلع شرقی میدان مخابرات که از ۳۰ سال پیش پارک بوده و دارای اسباب و وسایل بازی کودکان نیز بوده و در زمان تصدی گری شهرداری بناب توسط آقای مسعود برزگر جلالی عملیات اجرایی احداث پارک ادب جدید در ضلع شرقی میدان مخابرات با وسعت ۲۰۸۰متر مربع در مورخه ۱۳۹۳/۰۸/۰۱ در قالب کار عمرانی پیمانی و امانی شروع شد که تمثال معلم و استاد شهید آیت الله مطهری از میدان معلم با هزینه میلیونی به این پارک منتقل شد که پس از تغییر شهردار این پارک که ۲ متر خاک آن نیز با خاک قره قشون طی مدت زمان ۲۰ روز تعویض شده و هزینه های چند ده میلیونی از بیت المال برای آن هزینه شده به دست فراموشی سپرده شد.

همچنین در برحه ای از زمان نیز شایعات بدی در خصوص طمع ورزی اشخاصی برای زمین و موقعیت آن مطرح شد. احداث این پارک با هدف توزیع عادلانه منابع و امکانات و تفرجگاه شهری و زیبا سازی محله صورت پذیرفت تا حداقل افراد مسن وسالمندان و بانوان و کودکانی که در خانه های کوچک نقلی و محقر این محله جایی برای بازی و شیطنت کودکانه ندارند در این پارک به بازی و تفریح مشغول شوند.

حال طبق مصاحبه خبرنگار انعکاس بناب با اهالی این منطقه گویای این واقعیت است که شهرداری قصد دارد محل آن رابه بازار میوه تغیر بدهد که مسبب صدها مشکل برای منطقه و اهالی محل خواهد بود که کمترین آن بوی گند نبود دستشویی و سرپایی بودن آن خواهد بود.

در پایان گزارش  شهروندان منطقه، تغییر پارک ادب به هر چیزی غیر از پارک و کاشت آبادانی این مکان را از شهردار و شورای شهر خواستار شدند.

انتهای پیام/ جعفر کریم زاده

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.