نماینده بناب مطرح کرد؛

مسئولان وزارت نیرو سدها را بشکنند تا آذربایجان سیراب شود/ افزایش حق آبه صنعت، خیانت به بخش کشاورزی شده است

شناسه خبر: 62156 |

 

 

جلسه تکمیل شبکه فرعی پایاب سد علویان در سطح ۱۲ هزار ۵۰۰ هکتار باحضور مسئولان وزارت کشاورزی و نیرو در محل فرمانداری بناب برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب، حجت الاسلام محمد باقری ظهر امروز در جلسه تکمیل شبکه فرعی پایاب سد علویان باحضور مسئولان وزارت کشاورزی و نیرو با اشاره به مشکلات حق آبه بناب از سد علویان گفت: برنامه های توزیع آب سد علویان در گذشته اگر با علم و تخصص پیش گرفته می شد و کارهای آن از ابتدا کارشناسی شده بود شهرستان بناب امروز با این مشکلات عظیم روبرو نمی شد.

وی افزود: از آنجایی که مناطق وسیعی از آذربایجان، بخصوص شهرستان بناب، بیشترین ظرفیت خود را از بخش کشاورزی داراست و این ملزم به وجود نعمت بزرگ خداوندی است ولی سد علویان، شهرستان بناب را با مشکل مواجه  کرده است و وزارت نیرو باید حق آبه بناب را داده و در عرض ۱۰ الی ۱۵ روز، مسئولان آب منطقه ای باید مشکل را حل کنند.

نماینده بناب با اشاره به متضرر شدن بخش کشاورزی شهرستان از حق آبه سد علویان گفت: گسترش و توسعه صنعت بایستی در مناطق پر آب کشور انجام گیرد، این در حالی است که منطقه ای مانند بناب که کشاورزی رونق بیشتری دارد حق آبه صنعت را افزایش داده اند و موجب کاهش حق آبه در بخش کشاورزی شده است، این عمل خیانت بزرگی به بخش کشاورزی شده است.

وی همچنین در خاتمه از مسئولان وزارت نیرو خواست حق آبه ۳۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی بناب باید محقق گردد بطوریکه حتی امکانش باشد سدها را  بشکنند تا آب به آذربایجان برسد.

انتهای پیام/ جعفر کریم زاده

 

 

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.