رئیس اتحادیه کباب پزان بناب در گفتگو با انعکاس؛

شکستن سنگ کم کاری صنوف دیگر بر سر صنف رستورانها و کبابپزان بناب/ شعبات کباب بناب برند ملی غذای ایران در معرض آسیب جدی/ ضربه ی ویروس کرونا به سفیران این غذای سنتی

 

 

با ورود ویروس کرونا به کشور صنوف غذا خوریها، رستورانها و شعبات کباب بناب برند ملی غذای ایران در کل کشور و شهر بناب بیشترین آسیب را نسبت به سایر صنوف دیده است.

بیش از ۱۶۰۰شعبه از کباب بناب در کشور، برگرفته از چند هزار نفر شاغل در این مجموعه ها در مرز ورشکستگی هستند.
در دو ماهه اوایل کرونا اجازه فعالیت به این صنف داده نشد و چند روز بعد آن نیز ماه مبارک رمضان از راه  رسید و کباب بناب و صنوف رستوران داران همچنان متحمل بیشترین ضرر شده و هیچ کمکی تا این لحظه از طرف دولت و ستاد کرونا به این واحدها نشده است.
هر کدام از این واحدها میلیون ها تومان مواد غذایی، برای مراسمات در آستانه عید انبار کرده بودند و به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم استفاده، بخشی از سرمایه این اصناف در کل ایران از بین رفته است.

برخی از این واحدها نیز میلیون ها تومان بابت هزینه تازه تاسیس داده اند و وام های سنگینی دریافت کرده اند که قادر به پرداخت اقساط نیستند و بعضی بانک ها برای استمهال وام ها همکاری نمی کنند.

رحیم خجسته نژند ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب، از زیان ده شدن این صنوف خبر داد و گفت: با توجه به اینکه صنف غذا خوری ها، رستوران ها،کافه و کبابپزان بناب بیشترین آسیب را دیده اند، لذا  دیده می شود در بیشتر صنوف دیگر کم کار ی های زیادی انجام می شود که هیچ کسی پیگیر قضایا نیست و همیشه سنگ، کم کاری های آنها را، که از بانکها گرفته؛ مطب ها، دفاتر خدماتی و خیلی جاهای دیگر بر سر این صنف آسیب دیده می شکنند.

رئیس اتحادیه کبابپزان بناب در ادامه افزود: طبق آیین نامه های رسیده از طرف ستاد کرونا، واحد های صنفی ما با نظارت و پیگیری های پی در پی، تمامی اصول بهداشتی را تا نقطه ی ریز هم رعایت کردند و این کار هم به امید خدا ادامه دار خواهد شد فلذا دور از انصاف هست که ستاد کرونا پروتکل های بهداشتی را فقط از چشم این اصناف ببینند.

وی همچنین در خاتمه گفت: اگر این کار به این روال ادامه داشته باشد و حکم پلمپ برایشان صادر شود به دلیل بالا بودن اجاره ها و هزینه های جاری و حقوق کارگران به تعطیلی خواهند کشید و شهر بناب پذیرای خیل عظیمی از بیکاران و ورشکستگان این صنف خواهد شد، لذا از مسئولین بهداشت و ستاد کرونای شهرستان خواهشمندیم که در برخورد با این صنوف همانند سایر ارگانها و صنف ها عادلانه تصمیم بگیرند.
گفتنی است که چندین سال است برند کباب بناب، برند محبوب غذایی نیز مورد بی مهری مسئولین شهر قرار گرفته و هیچ اقدامی جهت ثبت ملی این اثر نکرده اند و این نعمت بزرگ اشتغال آفرین را فراموش کرده اند.

انتظار این می رود که مسئولین ذی ربط هرچه سریعتر جهت ثبت این اثر ارزشمند و سازماندهی شعبات به داد این برند غذایی که میراث این سرزمین بوده اقدام کرده و از این اثر محافظت نمایند .
انتهای پیام/ جعفر کریم زاده

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.