یادداشت؛

در ایام داغ تابستان مصارف آب و برق را کنترل کنیم تا غافلگیر نشویم

 

 

با کنترل و مدیریت صحیح مصرف آب و برق در ایام گرم تابستانی، می توانیم کمک شایانی در خاموشی یک شهر و کشور داشته باشیم.

به گزارش انعکاس بناب، با افزایش پیام های گله مند از طرف مردم عزیز شهرستان در خصوص قطعی و افت فشار مکرر برق و آب از تمام مناطق بناب و روستاها، یادآور چند نکته می شویم که در استفاده صحیح از این منابع ارزشمند و نعمت بزرگ خداوندی بتوانیم دست در دست هم داده باشیم.

با توجه به افزایش دما و گرم شدن هوا در شهرستان بناب و بی توجهی برخی از مردم در مصرف بیش از حد آب و برق، بایستی در مواقعی شاهد خاموشی شهر  و قطعی و افت فشار آب خواهیم شد.

امروزه یکی از مهم ترین انرژی های مصرفی یک جامعه برق است و اگر برق نباشد مشکلات زندگی مردم از یک سو و از سوی دیگر صنعت یک کشور به نابودی کشانده می شود و با توجه به حیاتی بودن آب در زندگی روزمره مردم و از طرفی شیوع کرونا نیز سبب افزایش مصرف آب شده است، بایستی در مصرف بهینه این دو نعمت بزگ نهایت همکاری را داشته باشیم تا در روزهای آینده بیش از این شاهد افت فشار و قطعی آب در مناطق مختلف شهرستان بناب نباشیم.

همچنین برای صرفه جویی در مصرف برق می‌توانیم در ساعت پیک بارشامل ساعت ۱۲ تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۲ از وسایل پرمصرف استفاده نکنیم و به فکر دیگر همشهریان نیز باشیم که خیلی از مردم بخاطر رفاه و آسایش خود استفاده و مدیریت مصرف آب و برق در اوج ساعت پیک بار را جدی نمی گیرند و باعث بالا رفتن حجم استفاده بیش از حد آنها می شوند که بحران  آب و برق  یکی از معضلات مهم در سراسر جهان به شمار می‌رود و همه مردم در قبال مدیریت مصرف آنها مسئول هستیم.

ساده‌ترین راه صرفه جویی در مصرف برق در اوج پیک بار، استفاده از وسایل کم مصرف و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، می توانیم از خاموشی شهر جلوگیری کنیم و مدیریت استفاده از برق را بیش از هرزمان دیگر در این روزهای گرم کنترل کنیم.
یکی دیگر از عوامل بالا رفتن مصرف برق در کشور استفاده بیش از حد ادارات و سازمان‌ها از کولر می‌باشد که از چند روز پیش با توصیه سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت بایستی این مورد هم در شهرستان ساماندهی شود.

در پایان سخن نیز مردم  از مسئولین متولی انتظاراتی دارند که در این روزهای گرم و با این شیوع گسترده بیماری کمک حال مردم باشند، اینکه زمان قطعی آب و برق حتما قبل از یک روز به مردم ابلاغ گردیده تا تدارکات مصرفی خود را انجام بدهند و از قطعی و وصل مکررات برق به حد توان کاسته شود تا حداقل از خسارت وارده به وسایل برقی کاسته شود.امیدواریم که مردم و مسئولین با همکاری هم بتوانیم این بحران بوجود آمده را نیز با صبر و خوشی سپری کرده باشیم.

انتهای پیام/ جعفر کریم زاده

 

 

 

 

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.