دریافت‌کنندگان وام اجاره از طرح اقدام ملی مسکن حذف نمی‌شوند

شناسه خبر: 62845 |

 

 

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌و شهرسازی گفت: نه تنها فرم «ج» دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن قرمز نمی‌شود، بلکه نام مستاجران متقاضی وام مسکن نیز از طرح ملی مسکن حذف نخواهد شد.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از ایرنا هر زمان که مصوبه جدیدی با هدف کنترل بازار مسکن و سایر بخش‌های اقتصادی توسط دولت طراحی و تصویب شده، بازار شایعات و طرح ادعاهای بی پایه و اساس هم درباره آن داغ می‌شود. بسیاری از مستاجران متقاضی وام اجاره اکنون از چند جبهه مورد هجمه روانی قرار دارند. یکی از آنها ترس ناشی از دریافت این وام و قرمز شدن فرم «ج» آنها است. فرم «ج» بندی از قانون است که در آن استفاده از هر گونه تسهیلات دولتی را برای خانه دار شدن خبر می‌دهد . اگر سبز باشد فرد متقاضی مشمول دریافت تسهلات مسکنی جدید می‌شود و اگر قرمز باشد به معنای یکبار استفاده از تسهیلات دولتی برای خانه دار شدن است.

«محمود محمودزاده»، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی روز سه‌شنبه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: فرم «ج» کسانی که وام ودیعه مسکن را دریافت می‌کنند قرمز نخواهد شد. متقاضی وام ودیعه اجاره قطعا مستاجری است که هنوز نتوانسته مالک شود، بنابراین قرمز شدن فرم «ج» آن هم به دلیل دریافت یک وام حمایتی از اساس باطل است.

وی درباره نگرانی مستاجران از بابت حذف نام آنها از طرح مسکن ملی بعد از دریافت وام اجاره نیز، گفت: تا زمانی که واحد مسکونی متقاضیان مسکن ملی تحویل داده شود، ثبت‌نام کنندگان این طرح مستاجر هستند، بنابراین افرادی که در گروه‌های هدف تخصیص این وام هستند از جمله کارگران، حقوق بگیران، افراد تحت پوشش، زنان خودسرپرست و دیگر گروه‌های مدنظر، نگرانی نسبت به حذف نام خود از طرح مسکن ملی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام وام ودیعه مسکن تا ۹ مرداد ادامه دارد، گفت: این وام به کارگران، خانوارهای دارای ۳ فرزند، زوج‌های جوان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی تعلق می‌گیرد و با دریافت آن فرم «ج» هیچ خانواده‌ای قرمز نخواهد شد و مستاجران می‌توانند در طرح‌های فعلی و آینده دولت برای خانه‌دار شدن ثبت‌نام کنند.

محمودزاده گفت: چند شرط در آئین نامه دریافت این وام وجود دارد که یکی از آن‌ها نداشتن مالکیت است. بنابراین مالکی که خانه‌اش را اجاره داده و در خانه دیگری مستاجر است حتی با داشتن کد رهگیری و قرارداد اجاره مجاز به استفاده از این طرح نخواهد بود.

وی تاکید کرد: سابقه ۵ سال سکونت هم برای دریافت این وام وجود ندارد و این بند هم از شرایط دریافت وام اجاره حذف شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه، تاکید کرد: برنامه دولت افزایش محدودیت‌های استفاده از تسهیلات دولتی برای خانه‌دار شدن نیست، وام ودیعه اجاره ارتباطی با طرح اقدام ملی مسکن ندارد .

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.