نماینده ولی فقیه در شهرستان بناب؛

اهدا احسان و نذورات ماه محرم در قالب کمک مومنانه

شناسه خبر: 62866 |

 

 

امام جمعه بناب گفت: مردم احسان و نذورات خود در ماه محرم امسال را در قالب رزمایش کمک مؤمنانه و بسته های حمایتی اهدا کنند.

به گزارش انعکاس بناب به نقل از فارس، حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در سال جاری با اشاره به اهمیت مشارکت اقشار مختلف مردم در رزمایش کمک مؤمنانه اظهار داشت: ماه محرم فرصت مناسبی است که مردم با توجه به ممنوع بودن پخش نذورات و احسان در مساجد در ایام ماه محرم بخاطر مقابله با شیوع ویروس کرونا کمک های خود را در قالب بسته های حمایتی بطور آبرومندانه برای مردم محروم تهیه و اهدا کنند.

وی، کمک به نیازمندان در مواقع بحرانی را نقطه تفاوت فرهنگ ایران اسلامی نسبت به فرهنگ غربی دانست و افزود: خیرین بنابی در بحران شیوع کرونا خوش درخشیدند.

 باقری بنابی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های طاقت فرسای پزشکان، کادر درمانی و پرستاران در بحث کنترل ویروس کرونا در شهرستان بناب با اشاره به برنامه های عزاداری در ایام ماه محرم از هیأت امنای مساجد و هیأت های عزاداری خواست عزاداری ها را در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و در زمان محدود برگزار نموده و نگذارند با تشکیل تجمع ها باعث بروز حوادث ناگوار احتمالی باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب اداره تبلیغات اسلامی و سایر ادارات ذیربط را مأمور کرد تا تدابیر لازم در خصوص نحوه برگزاری عزاداری ها را اتخاذ کنند.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه از عملکرد عوامل نیروی انتظامی شهرستان و در رأس آن سرهنگ شفقی فرمانده این نیرو در برقراری نظم و امنیت تقدیر و تشکر کرد.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.