رئیس دانشگاه آزاد بناب در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: از اصحاب رسانه انتظار میرود با اطمینان از صحت تمامی مطالب مربوط به حیطه ی دانشگاه، اقدام به انعکاس خبر کنند تا مشکلی در جهت روند مدیریتی سازمان بوجود نیاید.

به گزارش انعکاس بناب،  سید عبدالله حجتی ظهر امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه ی شهرستان،  جلسه ای راجع به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران ترتیب داد.

وی ضمن تسلیت ایام محرم، با اشاره به جذب رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد، گفت: رشته های مذکور یک برندی  برای دانشگاه آزاد  بناب و شهرستان  مطرح است که در بازه ی زمانی  مدیریت بنده با دوره ی پایش و آمایش رشته های دانشگاهی همراه بود، اما با این همه بیشترین بودجه را بعد از تبریز، در سطح استان به واحد بناب جذب کرده ایم و از این میان نزدیک به ۴ میلیارد تومان صرف حق الزحمه ی پایان نامه و… شده و ۲۰ نفر نیز بازخرید شده اند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب در ادامه گفت: در زمینه های پژوهشی، دو همایش بزرگ پژوهشی برگزار کرده ایم، که یکی در سطح ملی با عنوان رویکرد های نوین در برنامه ریزی درسی و دیگری همایشی یا رویکردی نوین در مهندسی مکانیک بوده که با حضور اساتید بزرگ و با پوشش رسانه ای صدا و سیمای استان همراه بود.
حجتی با تاکید بر اینکه در زمینه ی کارآفرینی نیز حرکت های خوبی انجام گرفته است گفت: از آن جمله میتوان ارائه ی مقالات شاخص در این زمینه و برگزاری همایش منطقه ای دانشجویان کارآفرین را نام برد

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان با تاکید بر اینکه اولویت اساسی ما پرداختن به رشته های مهارتی و نیز تربیت دانشجوی کارآفرین است،  گفت: ۵۰۰ دانشجوی کارآفرین در این پروژه به طرح های کارآفرینی پرداختند.
وی در بحث سیاسی نیز نگاه جالبی ارائه کرد و گفت: بنظر من معیار اصلی این است که، هر کسی در هر جایگاهی، چه مسئول دانشگاهی و چه دانشجو، باید از حق آزاد اندیشی و آزادی بیان بهره مند باشد چرا که  دانشجو شخصیتی صاحب فکر و دارای قدرت تحلیل است لذا باید آزادی بیان عقیده و نیز تحلیل مباحث را به ایشان داد.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بناب  وجود مدیرانی با گرایش و آراء غیرهمسو با مدیریت وی، در دوره ی فعالیت خویش را نشانگر همین آزادی اندیشه خواند و اولویت خود در مباحث مدیریتی را کارائی بالای مدیران عنوان کرد ولو با گرایش های سیاسی و اعتقادی متفاوت و گاها مخالف.

وی با اشاره به این اینکه شغل اصلی خویش را تدریس ونیز عضویت در هیئت علمی دانشگاه عنوان کرد و آن را باعث افتخار خویش خواند، گفت: اعتقاد بنده این است که وقتی شخصی مدیریت بخشی را عهده دار می شود باید با تمام توان و توانِ بُرش در دوره ی مسئولیت خویش ظاهر شده و آن را تمام و کمال به انجام برساند.
همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران راجع به اعضای هیئت رئیسه ی و معاونین دانشگاه در دوره نماینده سابق شهرستان  نیز چنین گفت: ما در طی گفتمانی صمیمی و شفاف با نماینده ی وقت، توافق کردیم که حیطه ی علمی دانشگاه از حوزه ی سیاسی  شهر مستقل بوده و در موارد لزوم از مشاوره و همکاری همدیگر بهره مند شویم اما هریک به حوزه ی دیگری ورود پیدانکند و در کمال خرسندی چنین نیز شد.

حجتی در پاسخ به سوال خبرنگاری دیگر، که نظر وی راجع به درز پیداکردن اسنادی از دانشگاه به بیرون را جویا شد، گفت: اسناد مذکور، صرفا چند برگه، کپی بوده و موضوعیت محرمانه وخاصی نداشته اند، که البته همین موضوع نیز با نیت تخریب وجهه ی مسئولین دانشگاه بوده است. لذا ما همچنان از طریق مراجع قضایی پیگیر موضوع هستیم و از همکاری مساعدت آمیز نیروی انتظامی و اداره ی آگاهی شهرستان نیز تقدیر و تشکر به عمل می آید.

سوال از باب برنامه ی مستقل برای فضاهای مازاد بلا استفاده ی دانشگاه از جانب یکی دیگر از خبرنگاران، با این پاسخ حجتی همراه بود: در این راستا، سه پروژه ناظر به ساختمان مرکزی، مجتمع خوابگاهی و مجتمع آموزشی دانشگاه در دست برسی اند و برای هرسه نیز طرحی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته ایم که پیش بینی می شود طرح کوتاه مدتمان در بازه ی زمانی دو ساله و طرح میان مدت و بلند مدت در بازه ای چهار الی پنج ساله به ثمر برسد.

وی در طی توضیحاتی تکمیلی، افزود: در همین راستا رایزنی هایی چند با شهردار قبلی شهر داشته ایم و سه جلسه نیز با رئیس دانشگاه آزاد استان به گفتگو پرداختیم و بر اهمیت این موضوع تاکید کردیم؛ چرا که اگر حتی یکی از این پروژه ها به ثمر نشیند، میتواند تمامی مشکلات مالی دانشگاه را تحت پوشش قرار دهد.
در خاتمه ی جلسه سوال از روند کاهشی جمعیت دانشجویان و ارائه ی راهکاری برای این موضوع، از سوی یکی از  خبرنگاران مطرح شد که رئیس دانشگاه آزاد واحد بناب در پاسخ به این سوال گفت: روند نزولی جذب دانشجو در دانشگاهها امری کلی است و تنها مختص دانشگاه آزاد بناب نیست، با این همه در این چهار سال استفاده ی خوبی از ظرفیت دانشگاه شده و ۱۰ درصد رشد در جذب دانشجو در سال ۹۸نسبت به ۹۷ را شاهد بودیم.

 

انتهای پیام/ پ

 

photo 2020 09 02 18 39 35 photo 2020 09 02 18 39 49