انعکاس بناب گزارش می کند؛

از آب گل آلود ماهی هم نمی توان گرفت

 

 

آب شرب شهرستان بناب این روزها رنگ دیگری به خود گرفته و گل آلود شده است و مردم نیز مجبور به استفاده از آن، چندین کیلومتر باید بپیمایند و از برخی مناطق تهیه کنند و یا همانی هست که هست و مسئولی هم تا کنون پاسخگوی این پدیده اسفناک در این شهرستان نشده است.

به گزارش انعکاس بناب، این روزها شاهد عوض کردن پی در پی  رنگ آب آشامیدنی در شهرستان بناب می باشیم و مردم  به ناچار از مناطق دیگری که به ندرت پیدا می شود و از ترکیدگی لوله آب انتقال زرینه به تبریز می باشد استفاده می کنند و هیچ مسئولی نیز  تا کنون پاسخگوی این پدیده اسفناک در این شهرستان نشده است.

در اکثر روستاهای بناب نیز همچنان مثل شهر، به دلیل سختی بیشتر آن قابل شرب نبوده و مردم را دچار مشکلات فراوانی کرده است.

غیر قابل شرب بودن آب شهرستان بناب از یک طرف و افت فشار و گاها قطعی های پی در پی نیز از طرف دیگر در برخی نقاط شهرستان مطالبات به  حق مخاطبان پایگاه خبری انعکاس بناب و مردم عزیز می باشد که حتی برای استحمام و استفاده های بهداشتی نیز دچار مشکل هستند.

این روزها شاهد دریافت پیام ها و انتقادات به حق مردم عزیز شهرستان در مورد آب شرب در رسانه ی مردمی انعکاس هستیم که اگر متن آنها را درج کنیم طوماری چند متری درخواهد آمد که واقعا این چنین برخوردی نسبت به این مردم نجیب و ولایت مدار دور از انصاف  است.

آب زیر بنای سلامتی و حیات انسان است. وقتی شیر آب را در خانه باز می کنید و آب آلوده یا به توصیف یکی از شهروندان آبی به رنگ آب میوه می بینید تنها کاری که به عنوان یک شهروند میتوانید بکنید ابراز تاسف است.

آیا واقعا در چنین شرایط بحرانی که بیماری منحوس کرونا امان مردم را بریده است، می توان انتظار رعایت برخی موارد بهداشتی را از شهروندان کرد؟ سلامتی جان مردم در این شهر بر عهده کدام نهاد می باشد که چنین بی تفاوتی در حق مردم متدین و با فرهنگ می شود؟

چرا همیشه باید در شهر ما از مشکلات اولیه آب و نان حرف زده شود؟  آنقدر در این شهر برخی مسئولین نسبت به مشکلات مردم بی تفاوت هستند که در نیازهای اولیه برای زندگی، حرف زیادی برای گفتن پیدا می شود.

حال سخن آخر این است که مردم بناب از برخی مسئولین انتظارات بیشتر و به حقی دارند نه اینکه بر تهیه آب و نان احساس مشکل کرده و در به در دنبال حل مشکلات اولیه مایحتاج زندگیشان باشند! امیواریم که مسئولین امر هر چه سریعتر به این مشکل روزمره  مردم خاتمه داده و با همدلی مردم به فکر  پیشرفت های کلان جامعه باشند.

 

انتهای پیام/ جعفر کریم  زاده

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.