- پایگاه اطلاع رسانی انعكاس بناب - http://enekasbonab.ir -

هر بیمار کرونایی را جهش یافته در نظر میگیریم مگر خلاف آن ثابت شود/ شروع اکیپ های نظارتی در بناب از فردا

به گزارش انعکاس بناب، دکتر وحید رضائی عصر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان حساسیت آحاد شهرستان را نسبت  به ویروس منحوس قابل تقدیر دانست و از همه مردم و مسئولین که نسبت به مبارزه با این ویروس قدم های زیادی برداشته اند تشکر کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز وارد ماراتون دومی شده ایم که هر لحظه امکان دارد به دلیل شرایط جغرافیای و شاهراه بودن شهرستان در منطقه با ویروس جهش یافته مواجه بشویم و ما آمادگی های خود را  اخیرا براساس مبارزه با ویروس جهش یافته تنظیم کردیم و هر مراجعه کرونایی را جهش یافته تلقی می کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

سرپرست شبکه بهداشت درمان بناب از تمامی ارگانها و ادارات مخصوصا مردم خواست که در این مرحله کادر درمان را همراهی نمایند و همچنین افزود:مثل گذشته انتظار می رود بهترین نوع دفاع را در  مقابل این ویروس جدید با کمک ادارات و ارگانها داشته باشیم.

دکتر رضائی از شروع اکیپ های نظارتی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: از فردا اکیپ های نظارتی با همکاری نهادهای دیگر در شبکه بهداشت درمان توجیه شده و سپس پای کار خواهند شد و این ماه بایستی نظارت ها را حتما بیشتر کرده و شیوع ویروس را به حداقل برسانیم.

وی همچنین در ادامه افزود: مردم به حد کافی از مشکلات معیشتی و اقتصادی استرس دارند و نظارتهای ما طوری طراحی شده اند که از افزایش استرس و فشار های روحی جلوگیری خواهد نمود و اکیپ ها در  طرح های از پیش طراحی شده اماکن و سطح شهر را  نظارت خواهند نمود.

رئیس بیمارستان امام  خمینی بناب در خاتمه  به آمار  بستری ها در بناب اشاره کرد و گفت: آمار بستری دیروز ۲۹ نفر بود که خوشبختانه ۴ نفر از آنها ترخیص شده و امروز به ۲۵ نفر رسیده است و متاسفانه از دیروز تا به الان یک نفر هم با علائم کرونا فوتی داشتیم.

انتهای پیام/ جعفر کریم زاده