نظرسنجی چهره های سرشناس در بناب با چه هدفی؟! وقتی رسانه محلی تریبون تبلیغات میشود!

شناسه خبر: 6885 |

 

 

چندی پیش یکی از رسانه های محلی در بناب اقدام به نظرسنجی چهره برگزیده سال ۹۳ کرده است که جا دارد در این مورد بررسی هایی انجام گیرد.

به گزارش خبرنگار انعکاس بناب، سرآغاز این بررسی را با سخنی از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد رسانه ها آغاز می کنیم، ایشان می فرمایند: این رسانه‌هاى الکترونیکى و اینترنتى متأسفانه موجب شده است که افراد بى‌محابا  علیه یکدیگر حرف بزنند، بد بگویند. باید از طرف مسئولین کشور براى این هم یک جورى تدبیر بشود. ولى عمده این است که خود ما مردم، خودمان را مقید کنیم به اخلاق اسلامى؛ خودمان را مقید کنیم به قانون.

***********************************************************

sarabnews

یکی از ابزارهای موثر و مفید در زمینه آگاهی بخشی و اثرگذاری بر حفظ ارزشها و هنجارهای جامعه و جهت دهی زندگی اجتماعی و رشد و هدایت افکار عمومی «رسانه های جمعی» هستند. رسانه های گروهی به واسطه هدایت رفتار اجتماعی به سمت الگوهای قابل قبول، نقش مهمی در جامعه بر عهده دارند، تا آنجا که دانشمندان علوم اجتماعی، رسانه های جمعی را در ردیف عوامل شخصیت ساز قرار داده و بر این باورند که رسانه های جمعی می توانند هنجارهای اجتماعی را تقویت و یا تضعیف سازند.

نقش مثبت رسانه ها در فرایند توسعه و نضج مشارکت سیاسی و اجتماعی مردم و بالندگی نظامهای مردمسالار، به گونه ای است که از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می شود. اخلاق رسانه ای نقطه تلاقی علم اخلاق و عمل رسانه یا ارتباط جمعی است. اخلاق رسانه ای امری درونی و مرتبط با ارزشها و هنجارهاست. چه بسا بسیاری از شگردهای رسانه ای که به ظاهر با هیچ اصل و بند و تبصره ای از حقوق و قانون تنافی نداشته باشد، اما با اصول اخلاق منافات داشته باشد. از سوی دیگر اخلاق رسانه ای با ارزشها و هنجارها سروکار دارد، ارزشها و هنجارهایی که از درون فرهنگ جامعه و در جامعه اسلامی از درون فرهنگ اسلامی سر بر می آورد. لذا اخلاق رسانه ای اگر چه تابع اصول و قواعدی کلی و جهانشمول است، اما به سبب ریشه گرفتن آن از مجموعه ارزشهای بطن جامعه می تواند از جامعه و فرهنگی به جامعه و فرهنگ دیگر متفاوت و متغیر باشد.

از این رو تدوین اصول کلی اخلاق رسانه ای به سادگی تدوین قواعد کلی حقوق رسانه ها نیست و در هر فرهنگ و جامعه ای، تعاریف و محدوده های خاص خود را دارد.خبررسانی و اطلاع رسانی یکی از کارکردهای اصلی رسانه هاست و این کارکرد در کنار دو کارکرد دیگر شامل آموزش و سرگرمی یک رکن اساسی کار وسایل ارتباط جمعی را شکل می دهد.
اگر رسانه به عمد اطلاعات و اخبار غیر واقعی در اختیار جامعه قرار دهد، علاوه بر اینکه به اعتماد جامعه به خود خیانت کرده، اعتبار خود را نیز از دست می دهد.‏«دوری کردن از برچسب زنی و افترا» از دیگر اصول اخلاق حرفه ای خبرنگاری است. رسانه ها و خبرنگاران نباید وارد فضایی شوند که در آن بخواهند علیه شخصیت های حقیقی یا حقوقی به افترازنی و تهمت پراکنی بپردازند. رسانه ای که به افراد «برچسب» بزند و به طور مداوم به افترازنی مشغول باشد، خیلی سریع جایگاه خود را از دست می دهد.

رسانه جایی است برای انتشار مطالب عینی و نه تریبون برچسب زنی و تبلیغاتی اشخاص حقیقی و حقوقی. آلوده کردن رسانه به افترازنی و دروغ پراکنی علیه افراد نه تنها با هیچ اصلی از اصول روزنامه نگاری و خبرنگاری سازگار نیست، بلکه دقیقاً رسانه را از چارچوب های استاندارد آن خارج می کند. آنچه ذکر شد مختصری از اخلاق حرفه ای خبرنگاری است. بدیهی است پایبندی به معیارهای اخلاقی روزنامه نگاری و خبرنگاری، تضمین کننده رفتار حرفه ای یک رسانه است.هر چقدر رسانه تلاش کند تا در چارچوب این اصول اخلاقی رفتار کند، به همان اندازه به سمت «حرفه ای شدن» و جلب اعتماد عمومی گام بر می دارد.

سوالی که چند روز است از طریق کاربران ما پیگیری میشود این است که چرا و با چه هدفی سایتی بنام (ب.ن) در بناب به دنبال چهره برگزیده می باشد؟ اصلاً هدف این سایت چیست؟ چرا باید فضای سیاسی شهرستان را با چنین اقداماتی متشنج کنیم؟

جالب اینجاست که هم اکنون هم اقدام به جمع آوری رای به چهره های برگزیده خودشان از سوی کاربران شده اند تا یکی را با انتخابهای تکراری مطرح کنند.

درحالی خبر این نظرسنجی هدفدار با تیتر انتخاب چهره برگزیده سال ۹۳ در یک سایت وابسته به طیف خاص و بدون اخذ مجوز برای سایت خود انتشار می یابد که مردم شهرستان بناب مشکلات عمده و اساسی تری نسبت به خبر منتشر شده از سوی این سایت دارند.
آنطور که پیداست، این نظرسنجی از سوی چند تفر که جزو افراد پای ثابت کامنت گذاری در آن رسانه می باشند مدیریت می شود و بدون هیچ نظارتی بر کامنتها و نظرات به تاخت وتاز علیه نخبگان سیاسی و فرهنگیان عزیز شهرستان با بازگذاشتن میدان به افراد با ذکر نام عریان آن ها می پردازند.

کارهای تبلیغاتی مانند انجام مصاحبه با فرد مورد نظر خود و گذاشتن خبر آن در خط پربازدیدترین های سایت به مدت دوسال!!! البته مدیران این سایت پا را فراتر نهاده و به مهندسی نظرات ودست کاری آن مانند افزایش وکاهش لایکهای منفی ومثبت نظرات نیز می پردازند که چند نمونه مستنداً موجود می باشد که تعداد لایک مثبت یک خبر یک شبه به عدد ۱۰۰ می رسد تاجائیکه خود آن خبر صد بار بازدید نشده است!!
حال برای مردم واضح و مشخص است که گردانندگان این سایت دنبال چه هدفی می باشند؛ مردم قضاوت خواهند کرد که آیا فعالیت این سایت در این دوسال با تولید محتوا همراه بوده است و خبر های ذکر شده صادقانه می باشند یا بن در آب دارند! و فقط در حد کپی از روی سایتهای دیگر بوده اند؟؟!  آیا وجود این سایت به وحدت وانسجام شهرستان کمک کرده است یا مدیران و حامیان آنها دنبال تفرقه و ایجاد شکاف در جامعه بناب بوده اند؟؟؟ آیا خبر نظرسنجی با معرفی چهره برگزیده به سرانجام خواهد رسید یا این نظرسنجی  صرفاً جنبه تبلیغاتی داشته و به آرشیو سایت منتقل خواهد شد؟

آنچه از مسئولان انتظار می رود این است که باید از این گونه حرکات خودسرانه رسانه ها جلوگیری شود چرا که با این اقدامات نه کسی برنده نظر سنجی خواهد شد و نه افکار مردم تغییر خواهد کرد. مردم بناب صادقند و بیشتر حرفها و اخبار صادقانه را می پسندند. به نظر میرسد این نظرسنجی ها به غیر از متشنج کردن فضای سیاسی شهرستان هدفی را به دنبال نخواهد داشت.

در خاتمه یادآوری میکنیم که سایت مذکور بارها در نظرات خود به تاخت و تاز و تخریب مسئولان و افراد حقیقی و حقوقی پرداخته است. که جا دارد در این اقدام نیز تجدید نظر نمایند.

امیدواریم همکار ما این گزارش و انتقاد را به دیده مثبت نگاه کنند و در حرکات و اخبار خود مواظب منافع مردم و شهرستان خود باشد. از مسئولان امر هم انتظار رسیدگی به این اوامر را داریم.

انتهای یپام/ش

چاپ خبر

 

ارسال نظر

35 پاسخ به “نظرسنجی چهره های سرشناس در بناب با چه هدفی؟! وقتی رسانه محلی تریبون تبلیغات میشود!”

 1. شیخ نیوز گفت:

  وافعا حرف دل مارو زدی معلوم نیست شیخ نیوز داره چکار می کنه فکر میکنه بناب فقط متعلق به یک عده خاص است درحالیکه بناب متعلق به همه شهروندان بناب می باشد.
   

 2. بنابچی اصل گفت:

  از الان معلوم هست که این نظرسنجی می خواهد چه کسی را برنده اعلام کند !!!

  یا شهردار سابق را می خواهند مطرح کنند یا جنبه تبلیغاتی در انتخابات دارد.

 3. انصاف طلب گفت:

  من مانده ام نماینده اسبق چه کاری در سال ۹۳ کرده اند که اسم ایشان در نظرسنجی آمده ؟!! از مراجع قضایی عاجزانه  تقاضای رسیدگی به تخلفات سایت مذکور داریم.
   

 4. فرشید گفت:

  واقعا این نظرسنچی به چه درد مردم می خورد. اقای بناب نیوز اگر رسانه ای هستی به مشکلات مردم برسید از این نظرسنجی ها کاری بر نمیاد. ضمناً خیلی نظرات تخریبگرانه و تندی را تایید می کنید. موندم چرا مسئولان واکنشی انجام نمی دهند

 5. یک دلسوز گفت:

  بی شک چهره برگزیده شهر در سال قبل کسی نیست جز جناب یوسف سلیمان سالم!! که با یک دندگی و غرورش و پافشاری بر عقاید غلط خود و با بی توجهی به میانجگری مسئولین شهرستان موجب انحلال گروه مدیریتی این سایت از اول شهریور ماه ۹۳شد! و با قطع همکاری سه نفر از گروه مدیریتی چهار نفری! سایت مذکور از آن تاریخ با مدیریت شخص ایشان اداره می شود و سه نفری که جدا شده اند در همان تاریخ با انتشار بیانیه ای مشترک نیز این موضوع را به اطلاع همشهریان رساندند و در یک اقدام بی سابقه نیز مدیر محترم سایت بناب نیوز علی رغم خودداری از انتشار این بیانیه کلیه مطالب هیات تحریریه منحل شده را نیز از آرشیو خود حذف نموده است و این در حالی است که روزگار بناب نیوز روز به روز سیاه تر میشود!
  با آرزوی موفقیت برای سایت وزین انعکاس بناب که با دیدگاهی رسانه ای میتوان پیش بینی کرد که در سال جدید که سال حساسی در تاریخ بناب خواهد بود یکه تاز میدان رسانه ای خواهد بود

 6. ایرج گفت:

  اهداف این سایت کاملا مشخص هست ولی نمی توانید با این چرندیات وجهه سایت مردمی بناب نیوز را که بر خلاف این سایت هیچ حامی و پشتیبانی مالی ندارد را خراب کنید

 7. علی گفت:

  این مطلب شما خیلی ناراختم کرد. هیچ میدونید چیکار دارید می‌کنید؟ اگر بخواهم حقیقت رو بگم، این سایت شماست که گاهاً اقدام به انتشار مطالبی با محتوای نا مناسب می‌کنه (هنوز مطلبی که در رابطه با اوضاع بازار قبل عید نوشته بودید خاطرم هست). و این شما هستید که مطالبی رو از سوی شخصیت‌های سیاسی شهرستان در سایت درج می‌کنید که برخی تنش زا هم هستند. ولی سایت مورد نظر معمولا تنها اخباری که توسط خبرگذاری‌های دیگر هم منتشر شدند در سایت قرار میدن..

   

  شما اگر خبرنگار هستید باید بدونید که نظرسنجی در همه جای دنیا برگزار میشه، در خیلی از کشورها بارها نظرسنجی میکنن و حتی محبوبیت شخصیت‌های سیاسی رو هم میسنجن. حالا یک سایتی خواسته چهره برگزیده بناب رو انتخاب کنه، که حتی موارد مورد رای گیری رو هم بر اساس نظرات مردم انتخاب کرده، حالا شما اومدین محکوم میکنید که داره کار تبلیغاتی انجام میده؟

   

  اطفاقاً دارم به این نتیجه میرسم که این شما هستید که طرفدار افراد خاصی هستید و از برده شدن اسم برخی افراد دیگر ناراحت میشین. دوست عزیز این فقط یک نظرسنجی هست؛ اگر شما یا دیگر کاربران فکر می‌کنید برخی از گزینه‌ها شایستگی چهره‌ی برگزیده شدن رو ندارن، خوب آزاد هستید و میتونید به اونا رای ندین.

   

  "سایت مذکور بارها در نظرات خود به تاخت و تاز و تخریب مسئولان و افراد حقیقی و حقوقی پرداخته است" یعنی شما نمیدونید که نظرات توسط کاربران ثبت میشن، نه مدیران سایت؟ و البته تا جایی که بنده خاطرم هست، مسئولین سایت مورد نظر تا جای ممکن اسامی افراد رو از نظرات حذف میکنن.

   

  شما دنبال چی هستید؟ جلوی آزادی رو بگیرید؟ آزادی بیان یعنی همین که مردم بیان نظر خودشون رو بگن. البته بدون تخریب، که تا جایی که بنده خاطرم هست سایت مورد نظر هم همیشه جلوی تخریب رو گرفته. همین سایت مورد نظر بود که باعث شد مردم از خیلی واقعیات باخبر بشن.

   

  لطفا این نظر بنده رو منتشر کنید و با انتشار مطالب نسنجیده باعث بی ارزش شدن سایتتون نشید، باعث ایجاد درگیری نشید، طرفدار افراد خاص نباشید و اجازه بدید مردم و مسئولین از واقعیت و نظر مردم باخبر بشن.

   

  یا حق

  • درجواب علی گفت:

   دوست عزیز که  با نام علی نظر دادید منظور این سایت این نیست که چرا نظرسنجی برگزار شده .. منظور این است که چرا نام برخی از افراد خاص مانند نماینده اسبق که کارنامه خاصی در سال ۹۳ ندارند هرچند در گذشته به وظایف خود عمل کردند ولی در سال ۹۳  در تهران بودند چرا باید اسم ایشان در نظرسنجی گذاشته بشه آیا این جنبه تبلیغاتی نداره؟؟؟ ثانیا بهتره بروید مطالعه کنید تائید نظرات کاربران دقیقا به معنی تائید محتواری آن می باشد یعنی اگر مدیرسایت نظر حاوی توهین را منتشر می کند یعنی با آن موافق است پس خواهش می کنم فرافکنی نفرمائید!
    

   • علی گفت:

    دوست عزیز بنده به این مسئله هم اشاره کرده‌ام که "چهره برگزیده بناب رو انتخاب کنه، که حتی موارد مورد رای گیری رو هم بر اساس نظرات مردم انتخاب کرده". پس مدیر سایت نبوده که اسم نماینده اسبق رو هم تو لیست نظرسنجی جا داده، این هم به دلیل نظرات مردم بوده.خوب شما یا هر کس دیگری میتونستید اشخاص دیگری رو معرفی کنید تا دیگر ایشون تو این لیست نباشن. هرچند بنده اعتقاد دارم که همان نماینده‌ی اسبق هنوز هم برای پیشرفت بناب تلاش می‌کنند. یعنی خودم با چشمان خودم دیده‌ام.

     

    و بله دوست عزیز، نظرات رو مدیر تایید می‌کنه. ولی لین اصلا به این معنی نیست که مدیر با محتوای اونا هم موافقه، چون اگر اینطور بود، دیگه نمیگفتیم نظرات کاربران، میگفتیم نظرات مدیران. و بنده نیز اشاره کرده‌ام که تا جایی که یادم هست مدیران سایت مذکور هرجا نیاز بوده اسامی رو از نظرات حذف کردن و جلوی تخریب رو گرفتن.

    • علی جان گفت:

     داداش باز دارید فرافکنی می کنید شما به خوبی می دانید نفر در فضای مجازی مفهوم ندارد یعنی یک نفر می تواند جای چند نفر نظر بدهد همچنین مدیر سایت هم براحتی می تواند نظرات را تغییر دهد یا به جای کاربران نظد بگذارد! چطور ممکن است یک نظر سی بار لایک مثبت بخورد که ص نباید در گزینه ها بوده باشد ولی ایشان در نظرسنجی رای بیاورد؟؟!!! یا لایک های منفی ومثبت اشتباه بوده اند یا نظرات کاربران حقیقی نیست.پس ادعا نکن مردم انتخاب کرده اند بلکه آقای سلیمان سالم به همراه گروه خود انتخاب کرده اند محسن وبقیه شرکا.  

     • علی گفت:

      خوب بله خود مدیر سایت هم میتونه به عنوان کاربر نظر ثبت کنه. و این همان کاری هست که بنده فکر می‌کنم مدیران سایت انعکاس دارن برای این مطلب انجام میدن (برای این حرفم دلیل هم دارم).
       

      و سایت مورد نظر خودش اعلام کرده که نفرات لیست رای گیری بر اساس نظرات انتخاب شدن، نه لایک‌های مثبت و منفی ثبت شده. حالا اگر میخواهید بگید که مدیران سایت مذکور نظرات خاصی رو هم تایید نکردن تا افراد خاصی در لیست قرار نگیرن، باید بگم که بنده از این مسئله اطلاع ندارم، ولی دیگه این خیلی بد بینی میشه.

     • یوسف سلیمانی گفت:

      علی جان کم کم داری انگار قانع می شی !!!؟؟؟ بازهم به استناد نظر یکی از کاربران این سایت  : ** باید سایت بناب نیوز بنویسد که چهره برگزیده از نظر کاربران سایت یعنی نفر برنده شده به هیچ وجه از طرف کل مردم بناب انتخاب نشده بلکه چند تا از مدیران سایت ب.ن به ایشان رای دسته جمعی داده اند پس تیتر چهره برگزیده سال بناب اشتباه است چون آنوقت باید تمام مردم بناب حق رای واستفاده از اینترنت را داشته باشند.  .

     • علی گفت:

      بحث قانع شدن نیست دوست من. بنده واقعیت رو عرض می‌کنم. سایت مورد نظر هیچ وقت ادعا نکرده که این افراد بر اساس نظرات کل مردم انتخاب شدن. هم انتخاب این افراد و هم نظرسنجی بصورت اینترنتی برگزار شده و میشه پس هیچ کس نمیتونه چنین ادعایی داشته باشه. ولی بر اساس نظرات همین کاربران اینترنتی نیز میتوان حدس‌هایی در رابطه با نظر کل مردم بناب زد.

       

      و لطفا توجه داشته باشید که اصل نظرسانجی تازه شروع شده، اگر شما و یا هر فرد دیگری فکر میکنید که شخص خاصی لایق چهره‌ی برگزیده شدن نیست، خوب دوست من آزاد هستید و میتونید به کس دیگری رای دهید.

     • علی جان دقت کن گفت:

      علی آقا انگار کارسختی در قانع کردن شما د اریم پس فقط یک سوال از شما می پرسم اگر فردی که من میخواهم به آن رای بدهم در گزینه های نظرسازی مطزح شده در آن سایت نباشد چکار کنم؟ ببینید نتیجه گیری این می شود که مدیر سایت مذکو خود گزینه ها را تحمیل می کند وخود نیز به آن رای می دهد آنهم نه یکی نه دو تا بیست تا بیست تا زیاد می شند.

     • علی گفت:

      دوست عزیز اگر مدیر سایت مذکور میخواست فرد مورد نظر همه‌ی کاربران رو در لیست قرار بده، میدونید این لیست چند نفره میشد؟ من نمیدونم شما چطور این نتیجه گیری رو کردید. اگر فرد مورد نظرتون تو لیست نیست، یا میتونید رای ندید، و یا به شخصی که در لیست وجود داره و بیشتر از دیگر گزینه‌ها لایق هست رای بدین.

       

      اگر میخواید بنده نظر و گفته‌های شما رو قبول کنم، باید دلایل منطقی بیارید دوست عزیز.ولی بنظرم بهتره که این بحث رو بیش از این ادامه ندیم؛ هر کدوم به اندازه‌ی کافی دلایل و نظر خودمون رو بیان کردیم.

  • بناب نیوز جیگر خودتی گفت:

   بهتره شما برید غلط های املایی خودتان را درست کنید اتفاقا درست است نه اتفاقاً!!!!!

   • علی گفت:

    اول اینکه بنده مدیر سایت مذکور نیستم. دوم اینکه، اشکال نداره دوست عزیز، چنین مسائلی پیش میاد. و سوم، مثل اینکه شما هم مثل من یک اشتباه کوچیک داشتین، چون هر دو بار نوشتین اتفاقا !!
     

  • علی گفت:

   فقط اجازه بدین دوباره به دو مسئله اشاره کنم. اول اینکه، باز تاکید می‌کنم که این فقط یک نظرسنجی هست، اگر شما فکر می‌کنید شخص خاصی نمیتونه و نباید چهره برگزیده بشه، خوب دوستان آزاد هستید و میتونید به شخص موید نظر رای ندین. و اگر نظر شما درست باشه، پس باید در پایان نظرسنجی، این فرد ازجمله نفرات با کمترین رای باشه.

    

   موضع دوم اینکه، این نظرات من باعث نشه فکر کنید بنده مدیر سایت مورد نظر هستم، خیر نیستم، و نمیگم که تمام کارهای مدیران سایت مذکور هم درست و بدون اشکال است. فقط بنظرم انتشار این مطلب در این سایت کار درستی نبود، حتی به نوعی تندروی و تنش زا هم هست. اگر کسی روند انتخاب افراد مورد نظرسنجی و توضیحات موجود در سایت مذکور رو بخونه و بدونه، به این نتیجه میرسه که مطالب اشاره شده در این مطلب درست نیستن.

 8. بنابچی اصل اصل گفت:

  من یک سوال بزرگ در ذهن دارم وآن این است که این گروه اندک که خود را بنابچی می نامند چرا بصورت افراطی از شهردار سابق که  یک غیربومی ست حمایت می کنند واز شهردار فعلی که فرزند شایسته بناب است حمایت نمی کنند؟؟ این تناقض رفتاری آنها را چگونه توجیه کنیم؟ چرا می خواهند با نظرسنجی از یک تبریزی حمایت کنند؟؟؟؟!!!
   

 9. بناب نیوز یا بنابچی نیوز؟ گفت:

  با سلام

  خواستم بگم بنابچی نیوز خودش یک زمانی با مقاله میتینگ زودهنگام انتخابات به یک عده حمله کرد ولی الان خودش میتینگ زودهنگام راه انداخته !!! از بناب نیوز می خواهم به فکر منافع یک عده اقلیت نباشند بلکه به جمع اکثریت مردم بناب بپیوندند وبیشتر مشکلات آنها را پوشش دهند!
   

 10. چهره برگزیده سال88 گفت:

  بهتره سایت شیخ نیوز بدونه که آقای ر.ص که جزو گزینه های نظرسنجی می باشد چهره برگزیده سال ۸۸ و فتنه بعداز آن می باشد … ایشان آن روزها را به یاد بیاورند که درحمایت ازیکی از سران فتنه در مسجد علمدار سخنرانی می کردند وبعد از انتخابات هم بر توهمات خود پافشاری می ! کرد . ولی کورخوانده اند.

 11. یکی از اهالی مهرآباد گفت:

  از سایت وزین انعکاس تقاضا داریم یک گزارشی هم از وضعیت نامناسب بهداشتی مسجد مهرآباد تهیه فرمایند.در شهری که بهترین مکان تاریخی آن مسجد مهرآباد می باشد بیشتر از اینها مورد انتظار است!! چرا باید برای سرویس بهداشتی این مسجد از آفتابه های آهنی یک تنی که به شیر آب زنجیر شده است استفاده شود؟ آیا اگر یک توریست این صحنه را ببیند به ما نمی خندد؟ شهرهای همجور در بحث گردشگری خیلی کارها کرده اند ولی ما هر روز بدتر از دیروز بوده ایم! لذا در این ایام نوروز از مدیریت سایت محترم انعکاس تقاضا داریم از مشکلات مسجد مهرآباد گزارشی تهیه فرمایند.

  • modir گفت:

   با سلام دوست عزیز حتما درخواست شما در دستور کار قرار میگیرد و خبرنگار ما در اسرع وقت از محل مورد نظر گزارش خواهد گرفت…. با تشکر از شما دوست گرامی

 12. ALI گفت:

  آقا شیخ نیوز دیگه شوره در آورده نظرات به حق منو تایید نمی کنه ،هر نظری که مجاز به آقا شیخ خوش نمیاد تایید نمی شه،تا حالا نزدید به ۳۰ نظر منو تایید نکرده

  • سلیمان سالم گفت:

   حرف دلم را زدی ! من گواه زنده این نظر هستم . امروز هرچی نظر به بناب نیوز می دهم که روند خودش را اصلاح کند متاسفانه سانسور می کند و اجازه انتشار نمی دهد درضمن رای ها هم بیست تا بیست تا زیاد می شوند!!؟؟؟ به خدا راست میگم .. میخاستم بگم آقای سلیمان سالم این را آزادی بیان نیست!!
    

 13. hasan گفت:

  نظر سنجی که نظر سنجی نباشد نظر سنجی نیست !

 14. احمد قربانی گفت:

  به نظر من چهره برگزیده سال ۹۳ نماینده فعلی شهرستان می باشند که فعالیتهای زیادی در سفرهای زیارتی داشته اند تاجائیکه ده روز از عید می گذرد و ایشان در کشور عراق به سر می برند جای تشکر دارد!
   

 15. بنابچی متعهد گفت:

  باید سایت بناب نیوز بنویسد که چهره برگزیده از نظر کاربران سایت یعنی نفر برنده شده به هیچ وجه از طرف کل مردم بناب انتخاب نشده بلکه چند تا از مدیران سایت ب.ن به ایشان رای دسته جمعی داده اند پس تیتر چهره برگزیده سال بناب اشتباه است چون آنوقت باید تمام مردم بناب حق رای واستفاده از اینترنت را داشته باشند. ممنون از سایت پرمحتوای انعکاس .
   

 16. اصولگرای اصل گفت:

  باتشکر از همه شهروندان بناب به اطلاع می رساند تلاشهای شما کاربران به ثمر نشست وبالاخره سایت ب.ن مجبور شد صفحه مربوط به نظرسنجی ساختگی را از سایت خود حذف کنید.بازهم از همه مردم فهیم بناب تشکر می کنم که پیگیر این تخلف آشکار بودند./

 17. سعید گفت:

  بالاخره  نظرسازی را حذف کردند.

 18. داود گفت:

  سلام
  بی نهایت ممنون از نقدبه جا
  راستش من هرچه در نظر سنجی به افتخار شهرمان سامان نریمان جهان رای میدادم نمیپذیرفت
  به گفته دوستان به دیگر گزینه رای دادم ارسال شد

 19. عسگر گفت:

  به جای این همه نظر سنجی انتخاباتی به فکر بیان مشگلات مردم محروم باشید یک سری به محلات محروم بنا ب بزنید مخصوصا آنهایی که ادعای بنابچی بودن را دارند آیا وضع محله گوزه گران و… در شان بناب است چرا این همه هیا هو برای بنابچی بودن را دارید ولی به فکر مردم محروم بنا ب نیستید خواهشا دست از عوام فریبی واستفاده از کلمات فریبنده (بنابچی) بردارید دیگر عصر این  کلمات گذشت؟؟؟؟؟؟///!!!!!!ه

 20. امین گفت:

  سلام
  این دادگاه دکتر شهردار کفشنوکی چیشد ؟
  زندان رفت یا هنوز شهرداره ؟

 21. امین گفت:

  راستی ما از م م خسته شدیم
  دیگه سی سال خوردن بسه
  خواهشا بگیر استعفا بده برو
  اوزوو اووز دن سالما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.