سخنی با شورای شهر بناب؛

مدیریت شهری را به چه کسی می سپارید؟/ ضرورت استفاده از پتانسیل نخبگان بنابی

شناسه خبر: 71927 |

 

 

نزدیک به دو ماه از انتصاب سرپرست شهردار شهرستان بناب به صورت رسمی می‌گذرد و هنوز این شهر، شهردار ندارد! موضوعِ پر غصه ای که دل هر دلسوز وطن پرستی را به درد می‌آورد؛ مشکلات شهرستان به حال خود رها شده و عملاً شهر به حالت راکد در آمده است، این در حالی است که مستمرا شاهد انتصاب های شهردارِ شهرهای همجوار و شروع به فعالیت ایشان هستیم.

موضوع خطیر دیگر در این بین، انبوه مشکلات شهرداری بناب می باشد؛ مشکلاتی که میراثِ مدیریتِ ضعیف و خُلف وعده‌های شهرداران گذشته است؛ در این بین، از کوتاهی های شوراهای شهر (چه گذشته و چه اکنون) نباید غافل شد، چرا که شورای شهر، نقشی نظارتی بر عملکرد شهردار دارد.

اکنون آنچه از انبوهِ سوء مدیریت‌ها و سوء نظارت‌ها برایمان مانده، شهری بی روح با طرح‌ها و پروژه‌های نصف و نیمه رها شده، بدهی های کلان، حقوق های پرداخت نشده، محله های خاکی، زباله های رها شده در شهر، امید و نشاطی که باید در دل مردمانش جوانه می‌زد، و در نهایت شهروندانی که دلگیر و نگرانند؛ نگران از فردایی که نمی آید و وعده های سر خرمنی که هرگز وصول نشد!

آنچه با برشمردن این مشکلات به ذهن می‌آید، این است که تنها راه برون رفت شهرداری بناب از سیل مشکلات پیش رو، جذب نخبگان شهری و باسابقه است تا این کلاف سردرگم را سر و سامان دهد؛ نخبگانی که شهرستان بناب نمونه‌های فراوانی را به مردمانش تقدیم کرده اما در کمال حیرت از حضور آنان در مسند مدیریت بی بهره ایم!

مدیران قابلی که هم از علمِ روزِ مدیریت و هم از سابقه مدیریتی بهره‌مند باشند؛ فردی که در وی روحیه حرکت تحولی و جهادی باشد تا زندگی خود را وقف آبادانی و پیشرفت شهرستان نماید، قوه تشخیص، تحلیل و به کارگیری سرمایه های شهرستان و تشویق سرمایه گذاران برای تولید درآمد، جهت رفاه بیشتر شهروندان را دارا باشد؛ در غیر اینصورت باید منتظر وقایع تلخ‌تر برای شهرمان باشیم.

روی سخن این بار با شورای منتخب شهر بناب است؛ اعضای محترمی که با هدف انتخاب شهردار اصلح، به میدان آمده بودند، حالا چه شده که در انتخاب بین نخبگان و مدیران قابل، به انتخابی ضعیف بسند می کنند تا حال و روز شهرستان بدتر از دیروز شود؟! آن وعده های انتخاباتی چه شد؟! مردم به شما اعتماد کردند تا آبادی شهرشان را ببینند و تغییرات را حس کنند، حقوق پایمال شده مردم در کدام بخش از عملکرد ۳ماهه عالیجنابان احیا گردید؟! شورایی که در انتخاب ساده شهردار بین چندین گزینه مقبول، می لنگد، کجا خواهد توانست آینده ای روشن برای شهری با چنین پتانسیل قوی را طراحی کند؟!

کلام آخر اینکه زمزمه های ناگواری از روی کار آمدن فردی فاقد سابقه مدیریتی برای سمت شهرداری بناب به گوش می رسد؛ امید آن داریم صحت نداشته باشد و شورای شهر بناب در عملکرد و انتخاب خویش تجدید نظر نموده و بیش از این با فرصت سوزی های مکرر رونق را از شهرمان نگیرند.

نگارنده: مجتبی امیررستمی

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.