مدیر بهره برداری شرکت گاز استان آذربایجان شرقی:

کاهش ۰/۵ درصدی هدررفت گاز در شهرهای استان

شناسه خبر: 71941 |

 

 

مقایسه آمار هدررفت گاز طبیعی در 6 ماهه نخست سال جاری با آمار مشابه سال قبل، حاکی از کاهش 0/5درصدی می باشد.به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان شرقی، مدیر بهره برداری این شرکت گفت: در تداوم برنامه و اقدامات مربوط به جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی در تأسیسات و تجهیزات گازرسانی، مبتنی بر اهداف مصوب سالانه، تا پایان نیمه نخست سال جاری موفق به کاهش 0/5 درصدی هدررفت گاز شده ایم.

خسرو آریان پور ادامه داد: تشکیل کارگروه اختصاصی، تدوین برنامه‌های عملیاتی، پایش برنامه‌های اجرایی و بهبود مستمر، از رویکردهای امسال شرکت در کاهش هدررفت گاز طبیعی می باشد.

 

وی افزود: به رغم ضریب نفوذ ۹۹/۵ درصدی گاز و تحت پوشش قرار دادن قریب به یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک با اجرای ۲۳۱۹۷ کیلومتر شبکه گازرسانی و نصب ۶۸۷۰۵۵ انشعاب گاز در استان، کلیه تأسیسات، تجهیزات و شبکه های گازرسانی، مطابق استاندارد های فنی و سیستمی در دوره های زمانی معین هر سال، به منظور حصول اطمینان از عدم هدررفت گاز در بخش تأسیسات و تجهیزات، مورد بازرسی و ارزیابی قرار می گیرند.

 

آریان پور تصریح کرد: بهینه‌سازی مصرف سوخت و خاموشی به موقع هیتر‌ها در ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، نشت‌یابی دوره‌ای اتصالات گاز، جمع‌آوری شیر‌ها و علمک‌های بلااستفاده، بررسی و کاهش احتمال هرگونه خطای اندازه‌گیری در سیستم‌های مشترکین عمده و جزء و… بخشی از اقدامات مهم در کاهش هدررفت گاز طبیعی از طریق تجهیزات و تاسیسات گاز می‌باشد.

 

وی گفت: یکی دیگر از پارامترهای موثر در افزایش میزان گازهای گمشده، وجود انشعابات غیرمجاز است که در راستای صیانت از منابع ملّی، حقوق عمومی و ایمنی جان مردم، اقدامات قانونی مربوط به بازرسی، شناسایی و برخورد قضایی با متخلفین دارای انشعابات غیر مجاز به عمل می آید.

 

مدیر بهره برداری گاز استان، در پایان، خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات این شرکت در زمینه کاهش هدررفت گاز طبیعی از طریق تأسیسات و تجهیزات، انتظار بر این است مشترکین محترم در سطح استان با اعمال مدیریت مصرف و حذف مصارف غیر ضرور، در پیشگیری از اتلاف انرژی گاز همراه و همیار این شرکت باشند.

چاپ خبر

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.