جلسه گرامیداشت روز جهانی بهداشت حرفه ای با حضور مسئولین استانی در شهرستان بناب برگزار شد

شناسه خبر: 76986 |

 

 

صبح امروز با حضور مهندس غفاری مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت استان و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب در جمع کارشناسان بهداشت حرفه ای ستاد شبکه، مراکز بهداشتی و کارشناسان بهداشت حرفه ای صنایع، کارخانجات و تولیدی های شهرستان برگزار گردید.

به گزارش انعکاس بناب در این جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب، ضمن بیان اهمیت و نقش بهداشت حرفه ای در سلامت کارگران و کارمندان شرکت ها و صنایع و تاکید بر نقش سلامت نیروهای کار به عنوان مهمترین سرمایه ی هر مجموعه صنعتی و تولیدی در کشور، گفت: با توجه به شعار امسال روز جهانی بهداشت حرفه ای با عنوان “با همکاری هم به هدف بهداشت مثبت و ارتقای فرهنگ ایمنی اقدام کنیم” نقش هماهنگی و همکاری تمامی دولت ها، سازمان ها و تشکل ها برای رسیدن به حداکثر سلامت جسمی، روانی و اجتماعی نیروهای کار، بسیار مهم می باشد.

 

دکتر رضائی در ادامه گزارشی از اقدامات انجام یافته در حوزه بهداشت حرفه ای در سطح شهرستان، بخصوص در دوران همه گیری کرونا پرداخته و ایثارگری این همکاران را در حفظ و ارتقای سلامت کارگران و کارمندان شاغل در صنایع و تولیدی های منطقه بی نظیر و قابل تقدیر ارزیابی کرد، و تلاش های این متخصصین سلامت شغلی را عامل تداوم کار کارخانجات و صنایع و تولیدی ها حتی در بدترین روزهای همه گیری کرونا دانست.

 

وی رسالت کارشناسان بهداشت حرفه ای را شناسایی و پیش بینی عوامل آسیب رسان به سلامت شاغلین حرف مختلف بیان کرده و توجه ویژه به مشاغل جدید و نوپا و تلاش برای پوشش تمامی شغل های موجود در سطح جامعه، اشاره کرد و به لزوم توجه به چالش های پیش روی این رشته و احقاق حقوق این عزیزان و رساندن آن به جایگاه شایسته ی این رشته تاکید کردند.

 

در ادامه مسئول بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت استان، ضمن تبریک روز جهانی بهداشت حرفه ای، گزارشی از اقدامات استانی بهداشت حرفه ای و افزایش ظرفیت های این رشته و برنامه های در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی تبریز ارائه نمودند.

 

در بررسی شاخص های بهداشت حرفه ای شهرستان بناب در مقایسه با شاخص های استانی، مهندس غفاری از پیشرفت چشمگیر و قابل تقدیر واحد بهداشت حرفه ای شهرستان بناب، خاطرنشان کرد که جایگاه بناب در شاخص های بهداشت حرفه ای، بازدیدها، مداخلات و واکسیناسیون مراقبت و بیماریابی کووید و برنامه ریزی پیشبرد اهداف گروه بهداشت حرفه ای، در رده های برتر استان می باشد.

 

در پایان این جلسه از تمامی کارشناسان بهداشت حرفه ای سطح شهرستان با اعطای لوح تقدیر از جانب معاونت بهداشتی استان تقدیر بعمل آمد.

چاپ خبر

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.