مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه بناب با حضور جانشین فرمانده سپاه عاشورا، فرماندار شهرستان بناب، فرمانده پادگان امام رضا (ع) و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش انعکاس بناب، رضا لعلی در این مراسم با اشاره به واقعه غدیر خم و انتخاب امیر المومنین علی (ع) به ولایت عهدی اظهار داشت: در این واقعه پیامبر گرامی اسلام مسلمانانی را که جلو تر حرکت کرده بودند و آنانی را که عقب مانده بودند در محلی به نام غدیر خم جمع کردند و به عنوان آخرین وظیفه رسالت خویش امام علی (ع) را به عنوان جانشین خویش و ولی امر مسلمین به مردم معرفی کردند.

وی حرکت در مسیر ولایت را مساله ای مهم در جامعه اسلامی برشمرد و گفت: نباید با تندروی و خود اجتهادی بخواهیم از ولایت پیشی بگیریم یا اینکه با کندروی از مسیری که رهبر معظم انقلاب اسلامی در آن گام برمی دارند عقب بمانیم.

مقام عالی دولت در شهرستان بناب با بیان اینکه مسائل و مشکلات کشور در داخل از طریق گفتگو قابل حل است، اظهار داشت: نیاز امروز جامعه ما اتحاد، انسجام و حفظ یکپارچگی بین مردم و مسئولین است.

وی حفظ امنیت و یکپارچگی کشور را یکی از مهم ترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: برای حفظ امنیت در کشور بیش از ۲۲۰ هزار شهید داده ایم.

وی افزود: امروز در سایه امنیت، زنان و دختران کشورمان آزادانه می‌توانند به تمامی نقاط کشور سفر کنند و کسی نمی تواند متعرض آن‌ها شود.

فرماندار شهرستان بناب ضمن تاکید بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب برای مردم گفت: امروز در سایه نظام جمهوری اسلامی بیش از ۴۵۰ واحد تولیدی فعال در شهرستان بناب وجود دارد در حالی که پیش از انقلاب حتی یک واحد تولیدی فعال در این شهرستان به سختی می شد پیدا کرد.

وی در همین راستا به احداث شهرک دامپروری با بیش از ۲۴۰ هزار دام سبک در شهرستان بناب اشاره کرد و گفت: این مجموعه یک نمونه بی نظیر در سطح کشور و حتی خاورمیانه خواهد بود.

لعلی همچنین ضمن اشاره به اقدامات دولت مردمی و انقلابی سیزدهم از زمانی که بر سر کار آمده گفت: آیت الله رئیسی دولت را در سخت ترین مقطع تاریخی کشور تحویل گرفت و در این مدت گام های ارزنده ای در زمینه محرومیت زدایی، ارائه خدمات رفاهی و ایجاد زیرساخت های اساسی برداشته شده و همین مساله سبب شده که امروز دشمنان با تمام امکانات و تجهیزات بدنبال آسیب زدن به دولت باشند که بحمدالله با اتحاد و همدلی از این مرحله نیز با موفقیت و سربلندی عبور خواهیم کرد.

رئیس شورای تامین شهرستان بناب در آخر ضمن تقدیر از زحمات سرهنگ پاسدار یحیی حیدری به عنوان فرمانده سپاه ناحیه بناب اظهار داشت: ایشان فردی دلسوز و ولایتمدار بوده و طی دورانی که مسئولیت سپاه ناحیه بناب را بر عهده داشتند چه در زمینه های فرهنگی و چه در همکاری و هماهنگی با مجموعه شورای تامین شهرستان و اجرای طرح های جهادی از جمله محرومیت زدایی و اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی بمنظور مقابله با بیماری کرونا و … همواره برادرانه در کنار مسئولین و مردم شهرستان بناب ایستادند که از خداوند متعال برای ایشان آرزوی توفیق در خدمت به مردم را در مسئولیت جدیدی که دارند را دارم.

وی همچنین سرهنگ پاسدار اسفندیاری را که به عنوان فرمانده جدید سپاه ناحیه بناب انتخاب شده اند را فردی مومن، متدین و انقلابی برشمرد و گفت: با ایشان سابقه آشنایی قبلی دارم و انشالله منشا خیر و برکت برای مردم و نظام و ولایت در شهرستان بناب خواهند بود.