رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تبریز با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد جمعیت آذربایجان شرقی ساکن شهرستان تبریز بوده، اما فقط پنج درصد اعتبارات استان به این شهرستان تعلق می گیرد، خواستار توجه جدی مسئولان به تخصیص اعتبارات مورد نیاز در تبریز شد.

به گزارش انعکاس به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، محمدمسیب زاده  در گفت و گو  با خبرنگاران اظهار کرد:  وجود محورهای تبریز – بازرگان – ترکیه؛ تبریز – جلفا – نخجوان؛ تبریز – نوردوز – ارمنستان، و تبریز به تهران، اردبیل و ارومیه؛ این شهرستان را به کانون محورهای شریانی آذربایجان شرقی تبدیل کرده است.

وی افزود:  تبریز به عنوان یکی از کلانشهرهای مهم کشور به دلیل مهاجرت پذیری بالا، روستاهایی در اطراف خود دارد که جمعیت آنها بیش از کل جمعیت بعضی از شهرستان هاست و از این رو شبکه راه های روستایی این شهرستان هم همواره شاهد تردد بالایی بوده و اهمیت زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد جمعیت آذربایجان شرقی ساکن شهرستان تبریز بوده، اما فقط پنج درصد اعتبارات استان به این شهرستان تعلق می گیرد، خواستار توجه جدی مسئولان به تخصیص اعتبارات مورد نیاز در تبریز شد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تبریز از جا به جایی سالانه هفت میلیون تن بار و سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مسافر از تبریز خبر داد و افزود: در حوزه حمل بار، ۴۵ درصد کل بار استان و ۵۴ درصد کل مسافران آذربایجان شرقی متعلق به تبریز است.

مسیب زاده همچنین از رفع مشکل ترافیک ورودی شهر تبریز از طرف اهر خبر داد و گفت: در ساعات پایانی روزهای تعطیل به دلیل ازدحام ناشی از بازگشت مسافران از طرف منطقه قره داغ به تبریز، ترافیک سنگینی در ورودی تبریز شکل می گرفت که این گلوگاه بدون هزینه از صندوق دولت و با استفاده از توانمندی های نیروهای شهرستان ساماندهی و تعریض شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس