جلسه شورای قرآن نماز و عترت به ریاست مدیر آموزش و پرورش بناب برگزار گردید.

به گزارش انعکاس بناب؛ جلسه شورای قرآن نماز و عترت شهرستان به ریاست مدیر آموزش و پرورش شهرستان بناب و با حضور حجت الاسلام و المسلمین جابری نماینده امام جمعه شهرستان در شورای آموزش و پرورش، غلامرضا حسینقلی پوراصل مسئول ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان، راحلی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه و همچنین سایر اعضا شورا برگزار گردید.

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان بناب را دارالمومنین استان خواند و افزود: در بین همکاران فرهنگی ۱۰۰ نفر حافظ و قاری قرآن کریم داریم که در این بین آقای جواد ابراهیمی همکار ستادی آموزش و پرورش بناب حافظ کل قرآن کریم است.

مدیر آموزش و پرورش بناب در ادامه افزود: در مجموعه آموزش و پرورش دو مرکز قرآنی بنام دارالقرآن حضرت ولیعصر (عج) و حضرت فاطمه (س) در حال فعالیت هستند که در مجموع ۹۰۰ نفر دانش آموز دختر و پسر مشغول فراگیری علوم قرآن در این دو مجموعه هستند.

پورلطفعلی ادامه داد: در کل استان ۸۰۰ نفر سهمیه جذب همکاران طرح امین وجود دارد که از این تعداد ۸۰ نفر جذب شهرستان بناب گردیده اند که ۲ الی ۵ ساعت در روز در مدارس حضور دارند.

وی گفت: با همکاری حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) نماز جماعت در تمامی مدارس شهرستان بناب به امامت روحانی معمم برگزار می‌شود.

پورلطفعلی در پایان به برنامه های آموزش و پرورش در هفته قرآن نماز و عترت و همچنین ایام فاطمیه اشاره کرد و افزود: ساختمان جدید دارالقرآن حضرت ولیعصر (عج) در هفته قرآن نماز و عترت افتتاح می‌شود و همچنین ویژه برنامه سوگواری «بانوی محشر» با همکاری بسیج دانش آموزی برای ایام فاطمیه تدارک دیده شده است.